Hepimizin Bildiği O Fotoğraftaki Helikoptere Takla Attıran Yiğit Askerimizin Hikâyesi – biliyomuydun.com

Hepimizin Bildiği O Fotoğraftaki Helikoptere Takla Attıran Yiğit Askerimizin Hikâyesi

Yaşam 1 Nisan, 11:23'de eklendi

Hepimizin Bildiği O Fotoğraftaki Helikoptere Takla Attıran Yiğit Askerimizin Hikâyesi

Dünyanın en eski askeri geleneğine sahip milletlerinden biri olarak farkımızı hep ordumuzun imkansızı başarmasıyla ortaya koyduk.

Bu ister az sayıda çok düşmanı yenmek olsun, ister tek bir savaşta birden fazla ülkeyle savaşmak olsun, isterse de bir vasıtaya imkansız denen bir hareketi yaptırmak olsun.

Yüzyıllardır milletini ve masumları korumak için bu imkansızı başarmak ilkesiyle yetiştirilen Türk askerinin bir imkansızı daha başarıp mühendisleri utandırdığı bu hikayeye gelin beraber göz atalım.

1. Türk Askerine İmkansız De, Otur Ve İzle.

1988 yılında TSK envanterine giren Sikorsky S-70 model helikopterlerin teslimatı sırasında Amerikalı Sikorsky firmasının mühendisleri, S-70 modelinin ters dönme hareketini yapamayacağı uyarısında bulunuyor.

TSK’ya gelen helikopteri inceleyen Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı Türk pilotları ise modelle takla atılabileceğini söylüyor.

İddiaya göre helikopteri çizen mühendis ve Türk pilotlar arasında konu inatlaşmaya gidiyor.

Üst makamlardan izin alan Jandarma Pilot Binbaşı Yusuf Keleş yanında Amerikan bir meslektaşı ile boş ağırlığı 5 bin 347 kg. olan 73101329 seri numaralı Sikorsky S-70’e takla attırıyor.

2. Helikopterle Yaptığı Hareket Tanıtım Kılavuzu Ve Dergilerde Yer Aldı.

Firma bu görseli yıllarca reklam amaçlı kullanıyor ve ünlü helikopter dergilerinde uzun bir süre kapaklarda boy gösteriyor.

3. Jandarma Genel Komutanlığı Resmi Twitter Hesabında Paylaştı.

Sosyal medya hesabını etkin olarak kullanan nadir devlet kurumlarından birisi olan Jandarma Genel Komutanlığı espri ile karışık bir şekilde aynı fotoğraftaki helikopter gibi ters bir yazıyla “Zoru başarırız! İmkansız zaman alır.” ifadesini kullandı. Ayrıca #tbt hashtag’i de dikkat çekti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.