İngiliz eski general “Esad savaşı kazandı neden kimyasal kullansın” dedi Sky News yayını kesti – biliyomuydun.com

İngiliz eski general “Esad savaşı kazandı neden kimyasal kullansın” dedi Sky News yayını kesti

Politika 16 Nisan, 16:12'de eklendi

İngiliz eski general “Esad savaşı kazandı neden kimyasal kullansın” dedi Sky News yayını kesti

İngiliz Sky News televizyonuna konuk olan Irak’taki İngiliz kuvvetlerinin eski komutanı General Jonathan Shaw, Şam yönetiminin kimyasal silah kullandığı iddialarına yönelik “”Esad, savaşı kazandı neden kimyasal kullansın” deyince yayından alındı

Suriye’ye yönelik askeri müdahale tehditleriyle tırmanan gerilimde ABD başta olmak üzere Batılı devletler Şam yönetiminin kimyasal silah kullandığını iddia ediyor.

Suriye ordusunun, Doğu Guta’da cihatçıların elinde kalan son yerleşim yeri olan Duma’da kimyasal saldırı düzenlediği iddialarının ardından ABD ve müttefikleri Suriye’ye yönelik askeri müdahale için kolları sıvadı.

Bu doğrultuda İsrail’in 8 Nisan’da Suriye’nin T-4 Hava Üssü’nü yönelik füze saldırısı ilk işaret fişeği oldu.

Aynı gün “acil olarak” toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde de (BMGK) ABD ve müttefiklerinin Suriye’ye yönelik müdahale tehditleri sürdü.

Kimyasal silah iddiaları Batı basınında geniş yer bulurken, İngiliz Sky News televizyonu konu ile ilgili uzman görüşüne başvurmak adına Irak’taki İngiliz kuvvetlerinin eski komutanı General Jonathan Shaw’u canlı yayınında konuk etti.

Sunucunun kimyasal silahlarla ilgili sorularına Esad’ın savaşı kazandığı bu dönemde kimyasal silah kullanmasının mantıksız olacağını söyledi.
“Esad bu savaşı kazandı. Trump’ın bununla yüzleşmesi lazım. Trump, ABD’nin kısa bir süre sonra Suriye’den çekileceğini zaten açıkladı” diyen Shaw’ın sözleri sunucu tarafından yarıda kesildi.
Kaynak: https://gazeteinsan.com/insan/ingiliz-eski-general-esad-savasi-kazandi-kimyasal-kullansin-dedi-sky-news-yayini-kesti/
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.