Kontür makyajı hakkında bilmeniz gereken 7 püf noktası – biliyomuydun.com

Kontür makyajı hakkında bilmeniz gereken 7 püf noktası

Kadın 20 Nisan, 18:43'de eklendi

Kontür makyajı hakkında bilmeniz gereken 7 püf noktası

Kontür makyajı doğru hamlelerle yüzünüzdeki tüm kusurları kapatıp, tonlamalarla ve gölgelendirmeyle istediğiniz gibi görünen bir yüz şekline sahip olmanızı sağlıyor. Ancak uygulamada dikkat edilmesi gereken önemli kuralları da var…

1- Sadece istediğiniz bölgeleri gösterin

Kontör makyajı son dönemde gelişen teknikler sadece yüzünüze istediğiniz şekli vermek mantığı üzerine kurulu.

Daha ince bir cilde daha kalkık bir buruna sahip olmak için yapmanız gereken tek şey doğru yerde doğru gölgelemeyi yapmak.

2- Kontür malzemelerine dikkat

Kontür malzemelerinizi seçerken simsiz mat ürünler seçmelisiniz. Kontür için pudra, krem ya da stick ürünleri tercih edebilirsiniz.

Almanız gereken 3 ürün var: aydınlatıcı, koyu ton allık ve ışıltı vericiler. Bu üç ürün için renkleri cildinize uygun şekilde seçmelisiniz.

3- Cilt renginize göre seçim yapın

Gölgelerin doğal durması için seçimlerinizi kendi tonunuza göre yapmalısınız. Eğer açık bir teniniz varsa gölgeleme yapmak için turuncu ya da kırmızı renkleri seçin. Eğer esmerseniz bronzlaştırıcı renkleri tercih edebilirsiniz.

4- Parlatıcı için doğru yeri seçin

Aydınlatıcınızın seçimi de doğal bir görüntü için çok önemlidir. Cildinizden daha açık bir ton seçerseniz bu bölgeyi gereksiz fazla aydınlatmış olursunuz. Bu nedenle cildinizle aynı tonda bir aydınlatıcı seçin ve hafif bir parlaklık verin.

5- Doğru yere gölge

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için yanaklarınızın üstünden önce yanlara sonra da ortalarına kadar uygun fırçayla gölgeyi uygulayın.

Daha sonra bir süngerle hafifçe dağıtın. Burnunuzu daha ince göstermek için ise aynı gölgeyi burnun iki yanına uygulayın.

Aydınlatıcınızı elmacık kemiklerinin üstüne, çenenize ve burun ucunuza uygulayın ve hafifçe dağıtın.

6- Gözlerde illüzyon yaratın

İyi bir kontür makyaj seti ve doğru bir uygulama ile gözlerinizin yorgunluğuyla vedalaşabilir hatta kaşlarınızı daha kalkık hale bile getirebilirsiniz.

Parmağınız yardımıyla göz yuvanızın yerini bulun ve kontür makyaj uygulamasını bu yuva üzerinde yoğunlaştırın. Gözünüzün kırışık kısmına toz pudrayı uygulamıyor olmaya özen gösterin.

7- Sabitleyin

Kontür makyajınızın daha sabit ve homojen bir görüntü elde etmesi için üzerinden ince bir pudra ile geçebilirsiniz.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/kontur-makyaji-hakkinda-bilmeniz-gereken-7-puf-noktasi-fotograflihaberi-1407079-6

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.