Birlikte Olduğunuz Kişinin “Doğru Kişi” Olduğunu Anlayabilmeniz İçin 9 İşaret – biliyomuydun.com

Birlikte Olduğunuz Kişinin “Doğru Kişi” Olduğunu Anlayabilmeniz İçin 9 İşaret

Yaşam 20 Nisan, 19:34'de eklendi

Birlikte Olduğunuz Kişinin “Doğru Kişi” Olduğunu Anlayabilmeniz İçin 9 İşaret

Aşk, dünyanın her yerinde farklı tanımlara, biçimlere ve eylemlere sahip olan belki de hiçbir zaman sırrı çözülemeyecek olan bir duygu. Duyguların en karmaşığı, en çetrefillisi ve en vazgeçilmezi. Hayatın tam merkezi ve aynı zamanda en dip köşesi.

Dünya üzerinde herkes için “doğru kişi” yani bir “ruh eşi” var mı bilemiyoruz. Eğer varsa, 7.6 milyar insan içinden “ruh eşimizi” bulabilme olasılığımız ne kadar yüksek tartışılır.

Eğer ki doğru insanı bulduğunuzu düşünüyorsanız ya da biriyle beraberken “Doğru kişi mi?” diye sorguluyorsanız kendinize bazı sorular sormanız gerekebilir.

Bu cevaplar elbette bizi kesin ve değiştirilemez bir sonuca ulaştırmaz ama bu sorgulamada oldukça yardımı dokunabilir.

İşte uzmanların belirlediği 9 durum. Uzmanlar, eğer çift olarak bunları yapmıyorsanız o kişinin “ruh eşiniz” ya da “doğru kişi” olmadığını düşünebileceğinizi söylüyor…

1. Onunla birlikteyken güvende hissetmek

Günümüzde güven konusu ilişkiler için oldukça önemli bir hale gelmiş durumda. Ne olursa olsun birlikte olduğunuz kişinin yanındayken hem duygusal hem de fiziksel anlamda güvende hissetmeniz çok önemli.

Ayrıca yanındayken kendiniz gibi olabilmeniz ve zor bir anınızda her zaman size destek olacağını bilmeniz de çok önemli.

2. Beraber alışveriş yapabilmek

Alışveriş her ne kadar önemsiz ve yüzeysel bir konu gibi görünse de aslında destek, sabır ve saygıyla ilgili çok önemli mesajlar verir.

Beraber bir şeyler paylaşabilmek, karşındakini anlamak ve onun ihtiyaçları için sabırlı ve saygılı olabilmek bir ilişkide doğru kişide görülecek davranışlardandır.

3. Birlikte eğlenebilmek

Elbette birlikte pek fazla gülmediğiniz, eğlenmediğiniz ama çok iyi anlaştığınız insanlarla birlikte olabilirsiniz.

Ancak böyle ilişkilerin genellikle kısa sürdüğünü, uzun süreli ilişkilerde gülmenin, beraber eğlenebilmenin ve keyifli vakit geçirebilmenin çok önemli olduğu gözlenmiştir.

4. Birbirinize karşı dürüst olabilmek

Dürüstlük, aslında sağlıklı bir ilişkinin temel taşıdır. İlişkide iki kişinin de karşısındakine karşı dürüst olması, aldatma, yalan söyleme gibi şeylere uzak olması; uzun süreli ve sağlıklı bir ilişkinin temel şartlarıdır.

Elbette karşınızdakinin doğru insan olup olmadığını anlamanın da… Çiftlerin birbirlerine güvenmeleri, en önemli sırlarını paylaşabilmeleri çok önemlidir.

Eğer bu güven ortamı oluşmuyorsa uzun vadede birçok problemle karşılaşılabilir.

5. Beraber film izleyebilmek

Elbette herkes ortak zevklere sahip olmak zorunda değil, ancak çiftlerin bir ortak nokta bularak beraber film izleyebilmeleri birlikte geçirdikleri zamanın artmasını sağlar.

Ayrıca tıpkı alışverişte olduğu gibi bir şeyler paylaşmanızı ve iki taraf için mükemmel olmasa da bir filmi izlemeyi kabul ederek beraber olduğunuz kişiyle güzel anlar paylaşabilmenizi sağlar.

6. Açık sözlü ve net olabilmek

Çıkar ilişkisi gözetmeden, “Ben öyle yaparsam o da sonra şöyle der” gibi ince hesaplara girmeden, çiftlerin birbirine karşı açık sözlü ve şeffaf olabilmesi çok önemli.

Günümüzde birçok kişi beraber olduğu kişiden kötü ya da garip bulduğu özelliklerini gizliyor, bu da ilişkilerde oldukça yanlış bir davranış.

Her şey -in olduğu gibi görünmesi, hislerini olduğu gibi paylaşabilmeleri ve birbirlerini oldukları gibi kabul etmeleri uzun ilişkilerin en önemli özelliklerinden biri.

7. Kişisel alanlara saygı duyabilmek

İlişkide iki tarafın da ilişki odaklı yaşamak yerine kendi benliklerini kaybetmemeleri, özel zevkleri ve hobilerine zaman ayırabilmeleri, uygulanması zor olsa da oldukça önemli bir çizgi.

Özellikle ülkemizde birçok ilişkide ilişkinin tarafları, beraber oldukları kişiden önceki hayatlarını tamamen yok sayıp, tek bir insanı hayatının merkezine alarak yaşamaya başlıyor.

Elbette bu iki taraf için de çeşitli kısıtlamalara ve baskılara yol açıyor. Beraber keyifli vakit geçirildiği gibi bireylerin, kendi arkadaşlarıyla vakit geçirmeye ve zevk aldığı şeyleri özgürce devam ettirmeye de ihtiyacı olacaktır.

Bu özel alan, ilişkinin taraflarının nefes almalarını ve özgür olduklarını hissetmelerini sağlar.

8. Birbirinizi farklılıklarınızla kabul edebilmek

Bir insana aşık olduktan sonra onu değiştirmeye çalışmak ne kadar mantıklı? Maalesef çoğu ilişkide bu yaşanıyor. Başlangıçta hiç problem olmayan konular sorun yaratmaya ve bazı özellikler değiştirilmeye çalışılıyor.

Eğer karşınızdaki kişi sizi olduğunuz gibi kabul edemiyorsa bu ilişkinizin uzun sürse bile, u davranışın çok büyük problemler doğuracağını gösterir.

9. Birbirinizle etkili ve sağlıklı bir iletişim kurabilmek

Hepimiz insanız ve konuşarak anlaşabilme yetisine sahibiz. İnsan olmamızın bir diğer getirisi de düşünerek farklı düşüncelere sahip olabilmemiz.

Bu yüzden çiftler birbirlerine kendi görüşlerini benimsetmeye çalışmak yerine birbirlerini anlamaya çalışmalı. Eğer bu sağlanamıyorsa ve sürekli biri kendi fikrini dikte ediyorsa ilişkinin uzun sürme ihtimali oldukça düşüktür.

Böyle bir durumda karşınızdakinin “doğru kişi” olup olmadığını sorgularsınız.

Kaynak: https://listelist.com/dogru-kisi-iliski/

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.