Kızının Boğularak Öldüğünü Söylediler – 1 Saat Sonra Gelen Haberle Anne Şaşırdı – biliyomuydun.com

Kızının Boğularak Öldüğünü Söylediler – 1 Saat Sonra Gelen Haberle Anne Şaşırdı

Dünya 23 Nisan, 11:38'de eklendi

Kızının Boğularak Öldüğünü Söylediler – 1 Saat Sonra Gelen Haberle Anne Şaşırdı

Birçok küçük çocuk boğulma nedeniyle hayatını kaybediyor. Boğuldukları yerler oldukça sığ bile olabiliyor. Her ebeveyn bir anlığına gözünü çocuğundan ayırmanın ölümcül sonuçları olabileceğini bilir.

Boğulma vakaları ise genelde havuzlarda gerçekleşiyor. Julia ismindeki anne, kızı Jayah televizyon izlerken duş almaya karar verdi. Ardından olanlar oldu.

Julia hızlıca duş almak için banyoya gitti. Kızı Jayah son olarak oturma odasında televizyon izliyordu. Julia geri döndüğünde kızını bulamadı. Arka kapının açık olduğunu görünce eli ayağı titredi.

Arka bahçelerinde havuz bulunuyordu. Fox 10’dan aktarılanlara göre Julia arka bahçeye çıkınca korkunç manzarayla karşılaşmış.

Julia’nın kızı havuzun üstünde yüz üstü yatıyordu. Anne çığlıklar atmaya başladı. Julia, Jayah’ı bulduğunda 5 dakikadır havuzdaymış.

“Hayatımda hiç bu kadar korkmamıştım” dedi. Julia bir yandan kızına suni teneffüs ve kalp masajı yaparken bir yandan da ambulansı aradı.

“Bir annenin başına gelip gelebilecek en kötü şey. Bundan sizin sorumlu olduğunuz gerçeği de insanı kahrediyor” dedi.

Paramedikler olay yerine vardıklarında Julia’nın ‘Jayah uyan! Gözlerini aç!’ dediğini duymuşlar.

‘Üzgünüz’

Jayah gelen ambulansla hemen hastaneye kaldırıldı. Burada doktorlar anneye, ‘Üzgünüz. Elimizden gelen her şeyi yaptık’ dediler.

Hemen ardından şok edici bir gelişme yaşandı. Odadan çıkan doktor Jayah’nın nefes aldığını söyledi.

Hemşireler Jayah’ın otopsi için götürmeye hazırlanırken çocuk birden öksürmüş. Böylelikle hayatta olduğunu öğrenmişler.

Hemşire, “Nabzı belli belirsiz atıyordu. Kalbi de atmaya başladı” dedi. Jayah helikopterle bir diğer çocuk hastanesine aktarıldı.

Doktorlar, Julia ve Justin’e yine de çok umutlanmamalarını söyledi. Anne, “Umudumuzu kaybetmememizi ancak çok da umutlanmamamızı söylediler” dedi.

Anne ve baba için saniyeler bile geçmemeye başladı. Julia, “Çaresizce kızımızdan gelecek güzel haberi bekledik. İyileşecek miydi? Tekrar konuşabilecek miydi? Eskiden yaptığı şeyleri yapabilecek miydi? Neler olacağını bilmemek bizi korkutuyordu” dedi.

Gerekli incelemelerin ardından küçük kızın beyninde kalıcı hasar olmadığı müjdesi verildi. Julia, Jayah’a nemlendirici sürünce kızının dudaklarını hareket ettirdiğini gördü.

Jayah’ın kendine gelmesi zaman aldı. Tekrardan yürümeye, konuşmaya ve gülmeye başladı. Haftalar sonra taburcu edildi. Julia’nın aktardığına göre doktor ve hemşireler hayatları boyunca böyle bir olayla karşılaşmadıklarını söylemişler.

Julia, “Kızımızı bize bağışladığı için Tanrı’ya şükrediyoruz” dedi. Julia hala kızının başına gelenlerden dolayı vicdan azabı çekiyor.

Şimdi bütün anne ve babalara, çocuklarını havuz veya su kenarında bir saniyeliğine bile tek başlarına bırakmamalarını öneriyor.

Kaynak: https://tr.newsner.com/aile/kizinin-bogularak-oldugunu-soylediler-1-saat-sonra-gelen-haberle-anne-sasirdi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.