Kadınların alışkanlık haline getirdiği 10 hatalı davranış – biliyomuydun.com

Kadınların alışkanlık haline getirdiği 10 hatalı davranış

Kadın 25 Nisan, 14:17'de eklendi

Kadınların alışkanlık haline getirdiği 10 hatalı davranış

Günlük hayatta çok fazla yaptığınız, adeta rutininiz haline gelen fakat fark etmeden kendinize zarar verdiğiniz birçok davranış olduğunu biliyor muydunuz?

Gelin dostlar toplaşın size bacak bacak üstüne atmanın aslında ne kadar zararlı olduğunu, gözlerinizi ovuşturmanın hatalı bir şey olduğunu, çok fazla süt ürünü tüketmemeniz gerektiğini sebepleriyle birlikte anlatacağız.

1. Taze bile olsa meyve suyunu sıkça tüketmek,

Bu kadar yanlış bir hareket olamaz. Meyve suları taze sıkılmış bile olsa, içerdiği şeker oranı vücudunuzda yağ oluşumuna sebep olur.
O da yetmezmiş gibi cildinizin erke yaşta kurumasının ve kırışıklıklarınızın nedeni meyve suyudur.  Bu yüzden meyve suyu tüketmek yerine sebzelerden ve az miktardaki meyveden hazırlayacağınız detoks sularını içmenin yararı olacaktır.

2. Vücudunuzda ve yüzünüzde çok fazla krem kullanmak

İster nemlendirici olsun ister gençleştirici etkisi ister sıkılaştırıcı… Hiç fark etmez. Fazla krem kullanımı cildinizin nefes almasını engeller ve gitgide sağlıksız bir hal alırsınız.

3. Büyük çantalar almak ve içini doldurmak

Çantalar ne kadar büyürse içine koyacağınız şeyler o kadar artar. Ağır çantalar ve yükler de iskelet yapınıza zarar verir. Omuriliğinize fazla yük bineceğinden, fiziksel sorunlar yaşayabilirsiniz.

4. Sık makyaj yapmak, toz ürünler kullanmak

Ne kadar cildin bozulmasını engelleyecek önlemler alınsa da sık sık makyaj yapmak ve özellikle toz ürünler kullanmak cildi yaşlandırır, kurutur ve bozulmasına yol açar.

5. Bacak bacak üstüne atmak

Yapmayın varis sebebi, romatizma sebebi bu hareket. Bacaklarınızı kasıp baskı oluşturmayın.

6. Makyaj ürünlerinizi temizlemeden kullanmak

Özellikle fırçalarınızı üst üste temizlemeden kullandığınızda üzerindeki bakteri oluşumu hızla artar ve akne, sivilce gibi çeşitli sorunlar meydana getirir.

7. Gözleri fazlaca ovuşturmak, eli sürekli göze sürmek

Gözlerinize uyguladığınız baskı sonucunda uzun vadede görme problemleri yaşamanıza, kirpik uçlarına ve göz yuvalarınıza zarar verir.

8. Saçları kurutmadan taramak, sürekli taramak

Saçları duştan çıktığımız haliyle taramak kırılmalarına sebep olur. Yine her gün saç taramak ve saç için nemlendirici maskeler kullanmamak yıpranmalarına sebep olur.

9. Süt ve süt ürünlerini çok fazla tüketmek

Süt ve süt ürünlerini tüketmek gerek kemik sağlığımıza gerek cildimize iyi gelir fakat sürekli ve fazla tüketim cildin yağlanmasına, akne oluşumuna ve gözeneklerin dolmasına kadar birçok soruna sebep olur.

10. Uyku bandı kullanmak

Daha iyi uyuyabildiğinizi ve rahatladığınızı düşünüyorsunuz ama uyku bandıyla uyuduğunuz takdirde vücudunuz uyku modundan çıkamaz. Bu durum da vücudunuzu yorgun düşürür.

Kaynak: http://www.gazetevatan.com/kadinlarin-aliskanlik-haline-getirdigi-10-hatali-davranis-arti-galeri-2161/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.