Süpermarket kasalarında daha az beklemenizi sağlayacak 5 ipucu – biliyomuydun.com

Süpermarket kasalarında daha az beklemenizi sağlayacak 5 ipucu

Yaşam 30 Nisan, 14:24'de eklendi

Süpermarket kasalarında daha az beklemenizi sağlayacak 5 ipucu

İşten yorgun argın geldiniz, bir an önce market alışverişi yapıp evinize gitmek istiyorsunuz ama bir de bakıyorsunuz ki kasa kuyruğu hiç bitmeyecekcesine uzun. Ne yapardınız? Uzmanlar sağ olsunlar bunu da araştırmışlar ve market kasalarındaki sıralarda daha az beklemenin yollarını bulmuşlar…

1- Sepeti dolu olan müşterinin arkasında sıraya girin

Bu öneri başta kulağa tuhaf gelebilir. Ancak istatistik bu durumu şu şekilde açıklıyor: Kasada selamlaşma, ürünleri okutma, ödeme ve vedalaşma süreleri belli.

Yani sepetinde az ürün bulunan çok kişi yerine çok ürün olan az kişiyi tercih etmek daha mantıklı oluyor. Az ürün almış 5 kişi sizi çok ürün almış 1 kişiden fazla bekletebilir…

2- Soldaki kasa daha hızlı ilerler

Uzmanlar bu ilginç bilgiyi de şu şekilde açıklıyor: İnsanların çoğu sağlak. Bu yüzden de otomatik olarak sağ tarafa yöneliyorlar.

Etrafınız solak insanlarla çevrili değilse, ki bu çok düşük bir ihtimal, sol taraftaki kasalar her zaman daha rahat olacaktır.

3- Kadın kasiyerleri seçin

Kimseyi rencide etmek gibi bir niyetimiz yok. Bu da bir araştırma sonucu: Kadın kasiyerlerin çalıştığı kasalar diğerlerinden daha hızlı ilerliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.