Kadın orgaz*mının anahtarı ‘Altın Üçlü’ – biliyomuydun.com

Kadın orgaz*mının anahtarı ‘Altın Üçlü’

Sağlık 7 Eylül, 16:48'de eklendi

Kadın orgaz*mının anahtarı ‘Altın Üçlü’

 

Kadın orgaz*mı genellikle ulaşılamaz olarak tanımlansa da araştırmacılar orgaz*ma ulaşma şansını artırmanın yollarını keşfetmiş olabilirler.

ABD’li araştırmacılardan oluşan bir ekibin yaptığı araştırmaya göre genital uyarılma, tutkulu bir öpüşme ve oral sek*sten oluşan “altın üçlü” kadınlarda partnerle orgaz*ma ulaşma şansını artırıyor.

ABD’li araştırmacılar, online bir araştırma çerçevesinde 18-65 yaş arasında ve bir ilişkisi olan 52.000 kişinin katıldığı bir anket yaptı ve verilerini inceledi.

Bu araştırmadan çıkan sonuçlar Cinsel Davranış Arşivleri dergisinde ve NBC Haber sitesi’nde de yayınlandı.

Bu sonuçlar sadece cinsiyetler arasındaki farklara değil, farklı cinsel yönelimdeki bireyler arasındaki orgaz*m uçurumlarına da ışık tutmuş oldu.

Araştırmanın başında olan Chapman Üniversitesi’nden David Frederick ise bu konu hakkında şöyle konuştu:

“2000 ga*y, lez*biyen ve bisek*süel kadın ve erkeği de içeren toplamda 50.000 kişilik bir araştırma sayesinde çok nadir bir fırsat ele geçirmiş olduk”.

Heterosek*süel erkeklerin yüzde 95’i cinsel ilişki sırasında orgaz*m olurken bu oran heterosek*süel kadınlarda yüzde 65’e düşüyor.

Buna karşın ga*y erkeklerin yüzde 89’u, lez*biyen kadınların yüzde 86’sı, bisek*süel erkeklerin yüzde 88’i ve bisek*süel kadınların da yüzde 66’sı orga*zm oluyor.

Frederick sözlerine şunu ekliyor: “Heteroek*süel kadınlar ve erkekler arasındaki orga*zm uçurumu bu araştırmadan önce de biliniyordu.

Fakat lez*biyen ve heterosek*süel kadınlar arasındaki uçurum daha az tahmin edilebiliyor ve daha küçük gruplara dayanıyordu.

Bu son araştırma ise tam olarak çoklu orga*zm uçurumlarını gün yüzüne çıkarıyor.”

Araştırmacılara göre farklı cinsel yönelimleri olan kadınlar arasında daha geniş ayrımlar görünüyor,

ayrıca kadınların orgaz*mın vaj*inal sek*sle alakalı olmadığını erkeklerden daha çok anladığı da bir gerçek.

Araştırmanın yardımcı yazarlarından ve Kadınlarda Orga*zm Olgusu kitabı yazarı, Indiana Üniversitesi biyoloji profesörü Elisabeth Llyod ise

bu konu hakkında “Erkeklerin neredeyse yüzde 30’u kadınların orga*zma ulaşması için en iyi yolun cinsel ilişki olduğunu söylüyor fakat aslında bu biraz trajik çünkü bundan daha yanlış bir düşünce yok!” diyor.

Araştırmaya göre heterosek*süel kadınların yüzde 35’i vaji*nal sek*s sırasında bazen veya her zaman orga*zm olduğunu belirtirken yüzde 44’ü hiç olmadığını söylüyor.

Bunun yanı sıra heterosek*süel kadınların yüzde 80’ni ve lez*biyenlerin yüzde 91’i de genital uyarılma, tutkulu bir öpüşme ve oral sek*s kombinasyonuyla –vaj*inal sek*s olmadan- orga*zm olduğunu belirtiyor.

Arka planda müzik olup olmaması, pozisyon değiştirmek veya “Seni seviyorum” demek bir erkeğin orgaz*ma ulaşıp ulaşmamasını çok az etkilerken kadınlar bunlar olduğunda yüzde 20 daha fazla olasılıkla orga*zm oluyor.

 

kaynak:habertürk

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.