Ailesi 14 Yaşındaki Kayıp Kızlarını Ararken, Şok Gerçek Ortaya Çıktı… – biliyomuydun.com

Ailesi 14 Yaşındaki Kayıp Kızlarını Ararken, Şok Gerçek Ortaya Çıktı…

Genel 10 Eylül, 13:47'de eklendi

 

Çorum’da, 3 gün önce ortadan kaybolan 14 yaşındaki kız çocuğu, kendisini kaçırdığı öne sürülen 34 yaşındaki adamla birlikte polise başvurdu. “Kendi isteğimle gittim” diyen kız çocuğu, “Yaşımın 14 değil 18 olduğunu söyledim” dedi.

Çorum’un Oğuzlar ilçesinde 3 gün önce ortadan kaybolan 14 yaşındaki S.K. adlı kız çocuğu, kendisini kaçırdığı öne sürülen Mürsel Bayrak (34) ile polise başvurdu. ‘Kaçırılmadım, kendi rızamla gittim’ diyen S.K., Çocuk Sevgi Evi’ne yerleştirildi. Mürsel Bayrak ise ‘alıkoyma’ ve ‘hürriyetten yoksun kılma’ suçlamasıyla tutuklandı.

KIZLARINDAN HABER ALAMAYAN AİLE POLİSE BAŞVURDU

Oğuzlar ilçesinde, 3 gün önce liseye kayıt yaptırmak için evden ayrılan S.K., geri dönmedi. Kızından haber alamayan Ahmet K., dün jandarmaya başvurdu. Ekipler, kayıp kız için arama çalışması başattı. Aramalar sürerken dün S.K., kendisini kaçırdığı öne sürülen Mürsel Bayrak ile Osmancık Polis Merkezi’ne gitti.

“KAÇIRILMADIM, KENDİ RIZAMLA GİTTİM”

Polise ifade veren S.K., kaçırılmadığını, kendi rızası ile gittiğini anlattı. S.K., “Mürsel Bayrak ile 2 ay önce tanıştım. Kayıt yaptırmak için evden çıktım ve bir daha eve dönmedim. Mürsel Bayrak’a yaşımın 14 değil, 18 olduğunu söyledim. Bunu yapmamın nedeni aile baskısı ve şiddetti. O gün önce baraja gittik, ben ona ‘eve dönmeyeceğimi’ söyledim. Sonra birlikte ormanlık alanda uzun süre yürüdük. Üç gün boyunca ormanın içinde yemek yemeksizin bir ağacın altında kaldık. Bana kötü muamele ve zorlayıcı bir durumu olmadı. Sonra polise başvurduk. Gidecek yerimiz yoktu” ifadelerine yer verdi

“YAŞINI SONRADAN ÖĞRENDİM”

Mürsel Bayrak da kızın yaşının 14 olduğunu bilmediğini savundu, “Yaşını sonradan öğrendim. Kimliğini hiç görmemiştim” yönünde ifade verdi.

TUTUKLANDI

S.K., Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığı ile Çocuk Sevgi Evi’ne yerleştirildi. Mürsel Bayrak ise ‘alıkoyma’ ve ‘hürriyetten yoksun kılma’ suçlamasıyla tutuklandı.

Kaynak:haberlercom

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.