Şok Şok Şok İddia…! ”Brunson İşi Tamam” İşte Serbest Kalacağı Tarih.. – biliyomuydun.com

Şok Şok Şok İddia…! ”Brunson İşi Tamam” İşte Serbest Kalacağı Tarih..

Politika 2 Ekim, 20:19'de eklendi

 

 

ABD ile yaşadığımız krizin tetikleyicisi olan Brunson olayına ilişkin önemli bir detay ortaya çıktı. İşte ayrıntılar;

 

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi köşe yazısında Türkiye’de tutuklu bulunan Rahip Brunson ile ilgili ilginç bir detay paylaştı.

Ekonomik ve siyasi olarak önemli kararların alınacağı bir haftaya giriyoruz diyen Selvi’nin yazısı şu şekilde;

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Meclis’i açış konuşmasında ekonomik ve siyasi süreçlere ilişkin önemli mesajlar vereceği söyleniyor. Meclis ilk kez başkanlık sisteminde açılacak. Erdoğan, parlamenter sistemin cumhurbaşkanı olarak değil, başkanlık sisteminin başkanı olarak konuşacak. Erdoğan’ın konuşmasında iklimin yumuşaması ve Türkiye’nin normalleşmesi açısından ipuçları vermesi bekleniyor.

Türkiye’yi ekonomik krize götüren yoldaki mayınlar bir bir temizlenmeye çalışılıyor. ABD ile yaşadığımız krizin tetikleyicisi olan Brunson olayında önemli gelişmeler bekleniyor. Brunson’ın avukatı İsmail Cem Halavurt’la konuştum. 3 Ekim Çarşamba günü Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunacağını doğruladı.

Mehmet Altan kararını gerekçe göstererek, Brunson hakkındaki adli kontrol şartının kaldırılmasını talep edecek. Ayrıca 12 Ekim’deki mahkemede Brunson’la ilgili kararın sonuçlanması bekleniyor. Yani, işlediği suçlardan dolayı mahkûmiyet verilip yargılamasının adli kontrol şartı olmadan devam etmesi gibi. Bu durumda 13 Ekim’de Brunson’ı ABD’de uçağın merdivenlerinden inerken görebiliriz.’

 

Kaynak : Siyasetcafe . com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.