Kasko ve Trafik Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler – biliyomuydun.com

Kasko ve Trafik Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ekonomi 14 Kasım, 12:11'de eklendi

NET GRUP SİGORTA İLE %20 İNDİRİMLİ EN AVANTAJLI SİGORTA VE KASKOLAR İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

 

NET GRUP SİGORTA TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…!

 

 

Sigortalanacak Araç Modeli
Kasko prim tutarları üzerinde belirleyici olan en önemli etkenlerden birisi araç modeli. Aracın sıfır ve ikinci el olması prim tutarlarından farklılık oluşturabiliyor. Ayrıca spor bir araba ile aile arabası arasında kaza riskleri farklı olduğu için fiyatlarda değişiklik gözlenebiliyor. Aracın yılı eskidikçe daha fazla kaza ve hasar durumu ile karşılaşabileceği için ödenmesi gereken teminat miktarı yükselebiliyor. Fiyatı etkileyen diğer etken ise aracın içerisinde yer alan ekipmanların teminat kapsamına alınması. Telefon, televizyon, klima ve radyo-teyp gibi aksesuarların fiyatı etkileyebileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

Ek Teminat Seçenekleri 
Kasko sigorta denildiğinde kaza, yanma, doğal afet, çarpma ve çalınma gibi teminat seçenekleri akla geliyor. Bu tür teminatlarla aracınızı olası olumsuz risklere karşı koruma altına alabilirsiniz. Ek teminat seçenekleri ise aracınızda daha üstün koruma sağlıyor. Ancak poliçenizi ek teminatlarla genişletirseniz daha farklı prim ödeyebileceğinizi bilmelisiniz.

Ruhsat Sahibi Bilgileri
Araçta meydana gelen hasar durumlarının yanı sıra sürücünün mesleği, aracın kullanıldığı şehir, ehliyet yılı gibi kriterler de fiyat üzerinde belirleyici rol oynuyor. Mesleğinden dolayı devamlı trafiğe çıkan kişilerin daha fazla kaza riski ile karşılaşabileceği düşünüldüğünden kasko tutarları daha yüksek miktarda olabiliyor. Kaza, trafik ve suç oranı fazla bir şehirde, kasko fiyatları da doğrudan artış gösterebiliyor. Ayrıca genç yaşta olan sürücüler, kazaya yatkın oldukları için daha fazla sigorta primi ödeyebiliyor. Dolayısıyla ruhsat bilgilerinize göre kasko primlerinizin rakamsal açıdan değişebileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Sunulan İndirim Olanakları
Kasko fiyat farkları söz konusu olduğunda sunulan indirim oranlarına da değinmek gerek. Hasarsızlık indirimi, araç güvenliği indirimi, kasko yaş indirimi ve muafiyetler bu olanaklardan birkaçı. Eğer bu indirimleri hak ediyorsanız kaskonuzdan daha avantajlı şekilde faydalanabileceksiniz.
– Hasarsızlık İndirimi
Sigorta süresince hasar tazminatı almayan her sürücüye bir miktar hasarsızlık indirimi uygulanıyor. Dolayısıyla aracınız sigorta süresince hasar görmemişse, kasko güvencenizi indirimli hale getirebileceksiniz. Ancak sigorta bedellerinin enflasyon nedeniyle düşmemesi için enflasyon koruma teminatınızı almayı da unutmayın.

– Araç Güvenliği İndirimi
Aracınızda hırsızlık olaylarına karşı immobilizer ve alarm gibi koruma donanımları mevcutsa, belli miktar indirim hakkı elde edebilirsiniz.

– Kasko Yaş İndirimi
Sürücünün ehliyet yılına bakılarak da kasko indirimleri uygulanabiliyor. Örneğin: 40 yaşındaki sürücü ile 23 yaşındaki sürücünün ödeyeceği kasko primleri birbirinden farklılık gösterebiliyor.

– Muafiyetler
Muafiyetli poliçe seçimini kendiniz belirleyebilirsiniz. Sigorta bedeli üzerinden seçeceğiniz %1 ve %2 oranındaki muafiyetli poliçe, toplam primleriniz üzerinden indirim yapılmasına katkı sağlıyor. Muafiyet oranındaki ödemeyi kendiniz yaparak primlerinizi indirimli hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.