Yapılan Araştırmalara Göre Sek*sin İnsan Sağlığına 11 Faydası – biliyomuydun.com

Yapılan Araştırmalara Göre Sek*sin İnsan Sağlığına 11 Faydası

Yaşam 16 Kasım, 17:12'de eklendi

Yapılan Araştırmalara Göre Sek*sin İnsan Sağlığına 11 Faydası

Cinsel ilişkiye girmenin haz vermenin yanında insan sağlığına olumlu etkileri bilimsel araştırmalarla destekleniyor, böylelikle sağlıklı bir cinsel ilişkinin insanın hem ruhunu hem de bedenini beslediği de gözler önüne seriliyor.

Peki sek*sin insan sağlıüğına faydaları nedir?

1. Bağışıklık Sistemi

Haftada bir veya iki kere sek*s yapmak, vücuttaki ummunoglobulin antikorunu devreye sokarak bedeni olası virüslerden ve enfeksiyonlardan koruyor; böylelikle bağışıklık sistemi güçleniyor.

2. Grip

Bağışıklık sisteminin korunmasının en önemli etkilerinden biri de gribi önlemesi. Soğuk havaların gelmesiyle seksin gribe karşı olumlu faydasını bir kez daha hatırlatmış olalım!

3. Kalp Sağlığı

Yapılan araştırmalara göre, ayda 8 veya daha fazla sek*s yapmak, ayda 1 veya daha az sek*s yapmaya oranla erkekler için ölümcül kalp krizi geçirme riskini yüzde 45 oranında azaltıyor.

4. Kalori

Sek*sin en iyi egzersizlerden biri olduğu, yaktırdığı kalori miktarıyla kendini gösteriyor. 25 dakikalık bir sek*ste ortalama olarak erkekler dakikada 4, kadınlar ise 3 kalori yakıyor.

5. Baş Ağrısı

Baş ağrısı faktörü, çiftlerin cinsel ilişkiden vazgeçmelerine sebep oluyor ancak yapılan araştırmalar aksini gösteriyor.

Sek*sin baş ağrılarına, hatta migrene bile iyi geldiği; 5 kişiden en az 2sinin baş ağrısının tamamen geçtiği araştırmalarıyla destekleniyor.

6. Kan Basıncı

Sağlıklı ve düzenli cinsel ilişki kan basıncını düşürüyor ve böylelikle küçük tansiyonu dengeliyor.

Yüksek kan basıncı, böbrek hastalıkları, felç ve kalp krizi riskini arttıyor, aynı zamanda da sek*s kalitesini düşürüyor.

7. Uyku

Araştırmalara göre orga*zm sırasında salınan oksitosin hormonu, kişilerin uykusunun gelmesini ve kişilerin daha verimli uyumasını sağlıyor.

8. Stres

Stres; baş ağrısı, uyku sorunları, kas gerginliği, mide rahatsızlığı ve kronik depresyon gibi çeşitli sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Yapılan bir araştırmaya göre toplum içinde konuşma gibi stresli durumlar karşısında aktif cinsel hayatı olan ve olmayan insanların kan basıncı seviyeleri tespit edildi.

Katılımcılardan düzenli sek*s hayatı olanların kan basıncının daha az olduğu ve daha az stresli oldukları ortaya kondu.

Bu sakinleştirici etkinin oksitosin hormonunun salgılanmasıyla gerçekleştiği düşünülüyor.

9. Prostat Kanseri

Ayda 21’den fazla boşalan erkeklerin, prostat kanseri geliştirme olasılığının %20 daha az olduğu kanıtlandı.

Sık boşalmanın kansere neden olan kimyasalların dışarı atılmasını ya da prostat kanseriyle bağlantılı oluşumların azalmasını sağladığı düşünülüyor.

10. Cilt

Cinsel ilişkinin insanın daha genç görünmesine yardımcı olduğu da düşünülüyor. Sek*sin kişiyi stresten uzaklaştırması ve kan akışını düzenlemesi, cildin de daha ışıltılı ve güzel görünmesini sağlıyor.

11. Pelvik Kaslar

Org*azm olunduğunda, pelvis kasları kasılıyor ve bu da kasların güçlenmesini sağlıyor. Böylelikle ileri yaş grubunda görülen idrar kaçırma riski de azalmış oluyor.

 

Kaynak: listelist.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.