AKP’li aday yapacaklarını açıkladı: İhaleleri yandaşlarımıza vereceğiz – biliyomuydun.com

AKP’li aday yapacaklarını açıkladı: İhaleleri yandaşlarımıza vereceğiz

Politika 22 Kasım, 18:37'de eklendi

AKP’li aday yapacaklarını açıkladı: İhaleleri yandaşlarımıza vereceğiz

AKP İpekyolu Belediye Başkan aday adayı Cafer Karakoç “İş konumunda, iş ilişkisi konumunda, ihaleler konumunda yandaşlarımızı destekleyeceğiz” dedi.

AKP Van İpekyolu İlçe Örgütü Aday adayı tanıtım toplantısında skandal ifadeler kullandı.

AKP İpekyolu Belediye Başkan aday adayı Cafer Karakoç ise seçildiği takdirde yapacaklarını büyük bir pişkinlikle anlattı.

Karakoç şunları söyledi:

“Zaten Türkiye’nin genelini hepimiz görüyoruz. 20 yıla yakındır Ak Parti iktidarı. Neler yapıldığının hepsi bellidir. Vallahi hepimiz hoşnutuz.

Biz yeniden başlayalım teşkilat olarak. İş konumunda, iş ilişkisi konumunda, ihaleler konumunda yandaşlarımızı destekleyeceğiz.

Ben valiye, bakana, milletvekiline hepsine demişim. Benim partime kim oy vermişse, kim sandık başında koşturmuşsa ilk önce onu alacağım. Vallahi benim babam benim partimden olmasa onu bile tanımam.”

DİLİPAK BAHSETMİŞTİ

Gerici Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak önceki günkü yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Belediyedeki adama “niye yakınını atıyorsun” diyorsun, “Reis de yapıyor” diyor. “Niye ihaleyi birtakım kişi ve kuruluşlara yönlendiriyorsun” diyorsun “Reis de öyle yapıyor” diyor.

O zaman buna da bir çare düşünmek gerek. Bu “içimizdeki beyinsizler” sadece partilerine değil, ülkeye de zarar veriyorlar.

Aslında bindikleri gemiyi batıran tipler bunlar. Siyaset ve bürokraside atama yaparken, oy kullanırken buna dikkat edelim. Aday olacaklar da bu toplumsal hassasiyetin farkında olsunlar.”

Kaynak: https://www.toplumsal.com.tr/gundem/akp-li-aday-yapacaklarini-acikladi-ihaleleri-yandaslarimiza-h37937.html

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.