“Her Türk vatandaşına bin TL, asgari ücretliye 10 bin TL maaş vereceğim” – biliyomuydun.com

“Her Türk vatandaşına bin TL, asgari ücretliye 10 bin TL maaş vereceğim”

Politika 16 Aralık, 19:14'de eklendi

“Her Türk vatandaşına bin TL, asgari ücretliye 10 bin TL maaş vereceğim”

Sosyal medyadaki sevenleri ile buluşan BTP Genel Başkanı Haydar Baş, “Her ev hanımına 1500 TL maaş, her Türk vatandaşına 1.000 TL maaş, asgari ücretliye 10 bin TL maaş vereceğim” dedi. Baş, CHP ile neden ittifak kurulamadığını da açıkladı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Başİstanbul Florya’da bir otelde Sosyal medyadaki sevenleri ile buluşarak bir ilki gerçekleştirdi.

Binlerce kişinin katıldığı programda Magazin Dünyasının duayen ismi Gazeteci Nurcan Sabur‘a parti rozetini BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş takarken, yoğun ilgi dikkat çekti.

Birçok tv kanalının canlı yayınladığı Prof. Dr. Haydar Baş ile buluşma gecesinde “çare bir ve beraber olmaktır” teması işlendi.

“Hoş geldin Atatürk” eserimiz Türkiye’de bir çığır açtı. Gerçek dindar Atatürk’ü Türkiye öğrendi.

Ülkemizi Ehli Beyt çatısı altında, Atatürk felsefesinden ayrılmadan, ekonomik bağımsızlığımız için “Milli Ekonomi Modeli’ni devreye koyarak halkımızı huzur, refah içinde yaşatacağız.

“Milli Para bana ait bir ifadedir”

Programın finalinde kürsüye gelen BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş “milli para” ifadesi üzerine çarpıcı açıklamalar yaptı.
“Ekonomi kitaplarında milli para diye bir kavram yoktu.

Milli para ifadesini ilk kez 2005 yılında İstanbul’da düzenlenen 1. Milli Ekonomi Modeli Kongresi’nde ben ortaya koydum. ” diyen

Prof. Dr. Haydar Baş bugün milli para ifadesini kendisinden izinsiz kullananlara “Hodri meydan halkın önünde tartışalım” diyerek meydan okudu.

“3 Katrilyon dolar değerinde yeraltı kaynağımız var”

“Her ev hanımına 1500 TL maaş, her Türk vatandaşına 1.000 TL maaş, asgari ücretliye 10 bin TL maaş vereceğim” diyen BTP lideri kaynaklarını da sıraladı.

Her ülkenin GSYH’nın belli bir miktarı kadar para basma hakkı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Haydar Baş, “Atatürk’ten sonraki dönemlerde bu hakkı kullanan yok, milli parayı devreye koyan olmadı” dedi.

Türkiye’deki 3 katrilyon dolar değerindeki yeraltı kaynaklarının tespiti için mahkemede tescil davası açacaklarını ifade eden BTP genel başkan

“bu tespit edilen madenler karşılığında paramızı basacağız ve projelerimizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

CHP ile neden olmadı?

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş birçok kişinin kendisine “neden CHP ile birlikte olmuyorsunuz” diye sorduğunu ifade etti ve 2015 seçimlerinde yaşananları hatırlattı:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ekibi ile birlikte beni ziyaret etti. “Bu partiyi Atatürk kurmadı mı, neden Atatürk’e sahip çıkmıyorsunuz” diye sorduğumda Kılıçdaroğlu “beraber olalım, bu iş sizin olsun” dedi.

Oğlumun Sarıyer’deki düğününe geldi, ittifak konusunda tekrar teyitleştik. Ancak seçimlere 15 gün kala aramızda hiçbir itilaf olmamasına rağmen ittifakı reddettiler.” dedi.

Programın sonunda katılımcılara teşekkür eden Haydar Baş, Son 2,5 yıllık süreçte sosyal medya üzerinden 11 milyon kişinin kendilerini takip ettiğini ve

olumlu görüşler bildirdiğini ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş programın finalinde katılımcılara teşekkür ederek partiye katılmak isteyenlerin rozetlerini taktı.

Kaynak: https://www.toplumsal.com.tr/politika/her-turk-vatandasina-bin-tl-asgari-ucretliye-10-bin-tl-maas-h39885.html

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.