Garson, ‘Deniz Çakır haklı’ dedi – biliyomuydun.com

Garson, ‘Deniz Çakır haklı’ dedi

Kadın 7 Ocak, 16:58'de eklendi

Garson, ‘Deniz Çakır haklı’ dedi

Sunucu Ece Erken, oyuncu Deniz Çakır’ın başörtülü kadınları taciz etmekle suçlandığı mekana gitti. Erken, yaptığı açıklamada “Garson dedi ki anlatılan gibi değil, Deniz Çakır haklı” dedi.

İstanbul’da bir kafede başörtülü kadınlara hakaret ettiği haberi yandaş medya tarafından servis edilen Deniz Çakır hakkında sunucu Ece Erken açıklama yaptı.

Olayın yaşandığı kafeye giden Erken, olaya şahit olan garson ile konuştuğunu söyledi.

Erken, şunları söyledi:

Ben dün kafeye gittim ve olayın şahidi garsonla konuştum. Garson ‘Anlatılan doğru değil Deniz Çakır haklı’ dedi. Ben olayı tarafsız anlatıyorum. Deniz Çakır ile tanışmak istediler.”

Ece Erken garsonun mahkemede de şahitlik yapacağını söyledi.

ÇAKIR NE DEMİŞTİ? 

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama yapan Deniz Çakır şu ifadeleri kullanmıştı:

“30 Aralık 2018 günü, öğleden sonra iki kadın arkadaşımla doğum günümü kutlamak üzere gittiğim mekanda yaşananlar ile ilgili kamuoyuna yansıtılanlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda önce yan masamıza oturan kişiler hal ve hareketleriyle bizden rahatsızlık duyduklarını belli ettiler.

Hatta bakışları ve vücut dilleri zaman zaman tacize de yaklaşmıştır. Bizi bilinçli olarak huzursuz ettiler.

Daha sonra bizim kutlama ortamımızdan hoşnut olmadıklarını belli ederek yer değiştirip başka bir masaya geçtiler.

Arkadaşlarımla kutlama yaparken doğal olarak birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramızda kısa bir sözlü tartışma yaşandı.

Konu uzamadı kapandı. Aynı ortamda yaklaşık 20 dakika daha oturduk. Mekanda kameralar mevcuttur, görüntüler incelenebilir. Bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım.

Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, başörtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamıştır olamaz da.

Ancak tam tersi, söz konusu kişiler mekânda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır.

Yaşamımın her döneminde ezilenin, haklının, kadınların, yanında oldum. Kişisel özgürlüklerin savunucusu oldum. Hal böyle iken üzerime atılmak istenen işlenmemiş bir suçtur ve utanç vericidir.”

 

Kaynak: https://www.toplumsal.com.tr/magazin/garson-deniz-cakir-hakli-dedi-h41388.html

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.