Hayata Veda Etmek Üzere Olan Evsiz Adamın Bıraktığı “Can Dostu” İçin Son Dileği – biliyomuydun.com

Hayata Veda Etmek Üzere Olan Evsiz Adamın Bıraktığı “Can Dostu” İçin Son Dileği

Dünya 16 Ocak, 14:38'de eklendi

Hayata Veda Etmek Üzere Olan Evsiz Adamın Bıraktığı “Can Dostu” İçin Son Dileği

Fresno’da yaşamakta olan ve bu zamana kadar evsiz biri olarak yaşamını sürdürmeye çabalamış olan Clifford James Herbert‘in yalnızca birkaç haftalık ömrü kalmış durumda.

Onun yeni yıl dileği, bizim yeni yıl dileklerimizden çok farklı: Daha önce ona çok kötü bakmış olan sahibinin elinden kurtarılmış olan Baby isimli köpeğine kalıcı bir yuva bulmak.

Geçen ay, soğuk bir kış gününde, Jenine-Lacette DShazer evsiz bir adamı ve küçük beyaz köpeğini görünce yanlarına gitmekte karar kıldı.

Clifford Herbert kaldırımda yatmaktaydı. Soğuktan büzüşmüş bir heldeydi; fakat merhameti dimdik ayaktaydı.

DShazer, Herbert’in Baby adındaki köpeğini kollarıyla sarmalayışını izliyordu. Herbert, köpeğinin üşümemesi için elinden geleni yapıyordu.

Ne var ki 60 yaşındaki bu muhteşem kalpli insanın acı çekiyor olduğu da her halinden belliydi.

DShazer, onlara yardım etmek istedi. Arabasından aldığı tuvalet kâğıdını, battaniyeyi ve bir miktar kedi mamasını onlara hediye etti.

DShazer; “Benden ne para ne de başka bir şey istedi. Ona yardım ettiğimde, onunla konuştuğumda gözüme çarpan ilk şey, bana duymakta olduğu minnettarlık oldu. Sadece teşekkür ediyor; dilenmiyordu.” dedi.

Fresnolu adamın bu iyilik dolu kalbi, Baby’e olan sevgisi ve içerisinde bulunduğu zor koşullar DShazer’e elinden gelenin daha fazlasını yapması için bir vesile oldu.

Özellikle de Herbert’in yeni yıl dileğini öğrendikten sonra, elinden gelenin en iyisini yapmakta karar kıldı:

“Ölmeden önce can dostu Baby için güvenilir ve kalıcı bir yuva bulmak…”

Herbert kanserin beynine kadar ilerlemiş olduğu ve doktorların altı haftadan daha fazla yaşamasını beklemediklerini söylüyor.

Yeni arkadaşı DShazer, Herbert’e göz kulak oluyor ve Baby’e bakamayacak duruma gelmesi ihtimalini göz önünde bulundurarak, küçük köpeği sahiplenebilecek kalıcı bir aile arıyor.

DShazer, Fresno Kulesi Bölgesi’ndeki sokak kedilerini kısırlaştırıp onlara yuva bulmaya çalışmakta olan ve kendisinin de içinde yer almakta olduğu bir kampanyaya verilen destekten esinlenerek GoFundMe adındaki bir yardım sitesine kayıt oldu.

Salı günü itibarıyla Herbert ve can dostu Baby için yapılan yardımlar; son üç haftada 3,800 doları buldu.

Bu miktar, ikilinin Fresno’da bir motel olan Crossland Economy Studios’ta kalmaları; yiyecek ve kira masraflarını karşılamaları adına yeterli bir miktar.

Pazartesi günü sıcacık odalarında mutlu bir şekilde yatarlarken, Herbert “O benim dünyam, can dostum.

O beni koruyor.” açıklamasında bulundu. Aslında Herbert de onu koruyor. Baby’yi yaklaşık üç ay önce, onu el feneri ile döven, ona kötü muamele eden sahibinin elinden kurtarmış.

“Ona ‘Bu köpeği istiyorum.’ dedim, o da ‘Hayır.’ dedi. Sonrasında tartışma devam etti ve en sonunda köpeğin alan taraf ben oldum.” O zamandan beri de Herbert ve Baby, her daim birlikteler.

Herbert, bir zamanlar bir tamirci dükkânı olan; aynı zamanda da yarı zamanlı olarak çiftlik emekçisi olarak çalışan yetenekli bir gitaristmiş.

2006 yılında kendisini komaya sokan ve soluk borusu ameliyatı yaptırmak zorunda bırakan bir kalp ameliyatı yüzünden engelli hale gelmiş. Şu anda sesi zar zor duyulabiliyor.

Konuşma yeteneği bu sebeple yok denebilecek kadar az olan evsiz biri olarak yaşamaya çalışmak, onun için oldukça zorlayıcı bir durum.

İnsanlara bir mesaj iletmek amacıyla kâğıt üzerine yazdığı cümleler, para için dilendiği yönünde algılanmakta olduğundan dolayı umursanmıyorlar.

Bu zor zamanları atlatmak için neler yapabileceğini ve nasıl destek görebileceğini düşündükçe gözleri bir kez daha doluyor.

Herbert: “Tanrı… İnançlı biriyim. Tanrı’ya inanıyorum. Onunla konuşuyorum. Yardım edeceğini biliyorum.

Baby’in sevgisi de yardım ediyor. Onun yanında kendimi güvenli ve huzurlu hissediyorum. Ve umuyorum ki; ben kuş olup kanatlanınca o da aynı şekilde hisseder.”

Dünya yalnızca sizin etrafınızda dönmüyor, daha fazlası da var; unutmayın!

 

Kaynak: gaiadergi.com/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.