2.000 Lira Maaş ile Krallar Gibi Yaşayan Adamın Sizi Gerçekliğe Döndürecek Yazısı

Ekşi Sözlük yazarlarından redlack, 2 bin lira maaş ile krallar gibi yaşayan adambaşlığı altında paylaştığı yazısıyla olumlu ve olumsuz bir takım eleştiriye maruz kalmış. Bunun üzerine bir açıklama yapma gereği duyan yazarın sizi gerçekliğe döndürecek yazısını kendisinin de izniyle sizinle paylaşmak istedik.

Benim bu. Sabit bir maaşım var. 2 bin TL. Ne bir lira fazla ne de bir lira eksik.

s-6c7f6dc8f181  2.000 Lira Maaş ile Krallar Gibi Yaşayan Adamın Sizi Gerçekliğe Döndürecek Yazısı s 6c7f6dc8f181

Sigortam da yatıyor günü gününe, 2004 model dizel Fiesta marka bir arabam da var. Evim yok ama olsun 350 TL’ye oturuyorum aylık. 1+1 stüdyo. Muratti sigara içiyor, hemen hemen her hafta 2-3 gün de dışarı çıkıyorum eşim dostumla. Kral ben değilsem kim oğlum?

Kafam rahat lan, saat gibiyim. Tek derdim ne biliyor musunuz?

Discovery markalı telefonumun şarjı ne zaman bitecek. Tek derdim bu amk. Sizin zengin olma hayalinizin yanında benim var olanı kullanıp mutlu olmam 10 numara 5 yıldızdır. Şimdi dağılabilirsiniz.

Eleştiriler sonrası yaptığı açıklama:

1) Gaziantep’te yaşıyorum, oturduğum ev stüdyo eşyasız 1+1 küçük şirin bir daire ayrıca balkonum bile var :). Apartmandaki diğer daireler 450 TL iken en eski kiracı ben olduğum için bu fiyata oturuyorum. Bu yılın sonunda 450 ya da 400 olabilir. Bekarım bu sebeple yalnız yaşıyorum.
2) Ailemden, akrabamdan ne bileyim başka bir yerden her hangi bir ek gelirim yok. Aylık cebime giren para miktarı 2 bin lira. 1 lira fazlası yok.
3) Alkol kullanmıyorum akşamları çıkma muhabbetim; yemek, çay, kahve, sigara,sinema, kız arkadaşımla yaptığımız etkinlikler 🙂
4) 3 yıldır süren uzun süreli ciddi bir ilişkim var, kendisi öğretmen adayı inşallah atanabilirse kısmet.
5) Arabayı nasıl aldığıma gelince. Arabam komple boyalı, pert kayıtlı ama yürüründe sıkıntı yok tüm aksamları çalışıyor. 16 bin TL’ye aldım. 10 bin kredi çektim, 6 bin birikmişim vardı peşin verdim. Aylık 350 TL’de krediye ödüyorum ayrıca 3 ay sonra o da bitiyor. Bu arada boya takıntısı olan aramasın 🙂
6) Muratti sigarayı iki günde bir paket olarak içiyorum. Bazen 1,5 günde bir paket o da çok canım sıkkın olursa. Günde bir paket içtiğimi nereden çıkardınız cidden anlamadım.
7) Ayrıca her yıl düzenli olarak ailemin yanına ve her hangi bir tatil beldesine arkadaşlarımla tatile gidiyorum.

capture2  2.000 Lira Maaş ile Krallar Gibi Yaşayan Adamın Sizi Gerçekliğe Döndürecek Yazısı capture2 1Önemli Not:

Mesajları ile ciddi mi diye soran, benim gibi bir hayat yaşamak istediğini beyan eden dostlar; ben size yeni bir formül yeni bir yol anlatmadım ki olması gereken bu mutlu olmak için. TV’de dizilerde gördüğünüz hayatlar adı üstünde sadece hayal. Onlar gibi olmak zorunda değilsin. Herkes zengin olamaz olmamalı. Orta sınıf olmak da bir hayaldir mesela. Ya da ne bileyim borçsuz bir yaşam sürmek de. Ben ölene dek orta sınıf bir yaşam sürmeyi seçtim mesela.

kaynak: http://habermag.net/