23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan”

Rusya’da Svetlana ve Yuriy Panteleenko çifti Stephan adını verdikleri ayıyla 23 yıldır yaşıyorlar. Stephan isimli ayı ev işlerine yardım ediyor, kanepede uzanıp televizyon seyrediyor.

Daily Mail’in haberine göre, 2.1 metre uzunluğunda olan Stephan çiftin evinde yaşıyor, onlarla birlikte aynı koltukta oturup televizyon keyfi yapıyor. Çift, zaman zaman bahçe sulama gibi ev işlerinde kendilerine yardımcı olduğunu söyledikleri Stephan’ı doyurmak için günde ortalama 25 kilo taze balık, sebze ve yumurtayla besliyorlar. Panteleenko çifti ayılarının oldukça sosyal ve insancıl olduğunu anlatıyor.

Öyle ki Stephan sahiplerine sarılarak, onlara sevgi gösterisinde bulunuyor. Stevtlana, “Stephan’ın en sevdiği şeylerden biri bize sarılarak televizyon izlemek” diyor. Stephan futbol maçlarını izlemekten büyük keyif alıyor. Yavruyken annesini kaybeden Stephan’ı avcılar ormanda bulduğunda hayvan çok kötü bir durumdaymış. Stephan’ın hiç sinirli olmadığını anlatan çift, ayının kendilerini hiç ısırmadığını söylüyor.

bear-5  23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan” bear 5bear-4  23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan” bear 4bear-9  23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan” bear 9bear-3  23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan” bear 3bear-1  23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan” bear 1bear-7  23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan” bear 7bear-2  23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan” bear 2bear-8  23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan” bear 8bear-6  23 Yıldır Svetlana ve Yuriy Panteleenko Ailesi ile Yaşayan “Ayı Stephan” bear 6 2

Kaynak: http://www.aylakkarga.com/