25 m2’de Yaşıyoruz: IKEA’dan İç Acıtan Suriyeli Mülteci Evi Tasarımı

IKEA Norveç, Suriyeli ailelerin yaşadıkları sorunlara değinen ve insanları bağış yapmaya yönlendiren bir kampanyaya imza attı. Kızıl Haç örgütüyle iş birliği içinde yapılan çalışmada IKEA, Slependen mağazasındaki showroom’lardan birini 25 metrekarelik bir Suriye evine dönüştürdü.

Şam yakınlarında yer alan ve içinde 9 kişinin yaşadığı, savaşın tüm etkilerini gösteren bir ev örnek alınarak düzenlenen showroom, IKEA’nın örnek evlerinden çok farklı. Bu evde de IKEA ürünleri ve ürünler üzerinde etiketler bulunuyor ancak etiketlerde fiyatlar yerine savaşı yaşayan kişilerin hikayeleri yer alıyor. Ayrıca ziyaretlerin bağış yapmaları için yönlendirmeler de etiketlerde yazıyor.

IKEA’nın sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında hazırladığı “25 metrekare Suriye” çalışması, ziyaretçilerini, savaştan etkilenen ailelere bağış yapmaya yönlendiriyor. Projenin tanıtımı için hazırlanan filmi aşağıda izleyebilirsiniz. Belki biraz onların neler yaşadığını anlayabiliriz?

ikea-1  25 m2’de Yaşıyoruz: IKEA’dan İç Acıtan Suriyeli Mülteci Evi Tasarımı   kea 1ikea-2  25 m2’de Yaşıyoruz: IKEA’dan İç Acıtan Suriyeli Mülteci Evi Tasarımı   kea 2ikea-5  25 m2’de Yaşıyoruz: IKEA’dan İç Acıtan Suriyeli Mülteci Evi Tasarımı   kea 5ikea-3  25 m2’de Yaşıyoruz: IKEA’dan İç Acıtan Suriyeli Mülteci Evi Tasarımı   kea 3ikea-4  25 m2’de Yaşıyoruz: IKEA’dan İç Acıtan Suriyeli Mülteci Evi Tasarımı   kea 4

Kaynak: http://www.aylakkarga.com/