“6 yaşındaki çocuk evlenebilir” diyen o isme AKP sahip çıktı

Sosyal Doku Vakfı başkanı Nurettin Yıldız’ı konferans için şehre sokmayan Sinoplulara, AKP Sinop milletvekili Nazım Maviş “Bu düpedüz bir faşistliktir” dedi…

Sosyal Doku Vakfı başkanı Nurettin Yıldız’ı konferans için şehre sokmayan Sinoplulara, AKP Sinop milletvekili Nazım Maviş “Bu düpedüz bir faşistliktir” dedi.

“6 yaşındaki çocuk evlenebilir” dediği için Tüm Türkiye’nin tepkisini çeken Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, Dün Sinop’ta bir konferans vermek istemiş fakat Sinopluların büyük protestolarına maruz kalınca konferanstan vazgeçerek şehre giremeden Sinop’u terk etmek zorunda kalmıştı.

BU BİR ZORBALIKTIR

Halksesi.com’dan Mete Çağdaş’ın haberine göre yaşanan olayla ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulunan AKP Sinop Milletvekili Nazım Maviş, göstericileri zorbalıkla ve faşistlikle suçladı.

Maviş yaptığı yazılı açılamasında; “Olan bir yasal hakkın zorbalıkla, vandallıkla, şiddetle gaspından başka bir şey değildir” dedi. Konuyu İçişleri Bakanı’na aktardığını belirten AKP’li Maviş, “Bu çağdaşlık kisvesi altında yapılan düpedüz bir faşistliktir” diyerekten, protestocu Sinopluları faşistlikle suçladı.

Dün Sinop’ta yaşanan olaylarla ilgili olarak, Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya ve İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner aleyhinde “Görevlerini yapmadılar” iddiası ile bugün Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulunan İHH Sinop Başkanı Avukat Sefa Yalın ve yaklaşık 50 kişilik Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız taraftarının şikayet dilekçelerinde göstericiler için “bir kısım anarşist” ve “3-5 çapulcu” diye söz etmeleri büyük dikkat çekti.

Sosyal medyadaki profilinden savcılığa suç duyurusunda bulunmak için çağrı yapan İHH Sinop şubesi başkanı Avukat Sefa Yalın’ın hazırladığı şikayet dilekçesinde göstericiler için“Anarşist” ve “çapulcu” cümlelerini kullanması sosyal medya da Sinoplular arasında yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

"6 yaşındaki çocuk evlenebilir" diyen o isme AKP sahip çıktı naz C4 B1m 20mavi C5 9F

"6 yaşındaki çocuk evlenebilir" diyen o isme AKP sahip çıktı mavi C5 9F 20a C3 A7 C4 B1klama

"6 yaşındaki çocuk evlenebilir" diyen o isme AKP sahip çıktı Naz C4 B1m 20Mavi C5 9F 20cumhurba C5 9Fkan C4 B1 20ile

"6 yaşındaki çocuk evlenebilir" diyen o isme AKP sahip çıktı i C5 9Fte 20o 20dilek C3 A7e

"6 yaşındaki çocuk evlenebilir" diyen o isme AKP sahip çıktı  C4 B0HH 20ba C5 9Fkan C4 B1 20Avukat 20Sefa 20Yal C4 B1n 20 soldaki

Odatv.com