8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi

8 yıldır felçli olan Jaquie Goncher düğününde bir anda ayağa kalkıp yürüyünce herkesi şoke etti. Salondakiler ve müstakbel eşi gözyaşlarını tutamadı. Boynundan aşağısı felçli olan Jaquie Goncher, düğününde bir anda kalkıp yürüyünce herkesi şoke etti.

25 yaşındaki Jaquie, 17 yaşında yüzerken başına gelen spinal kord hasarı sebebiyle felç olmuştu. Doktorlar büyük olasılıkla bir daha asla yürüyemeyeceğini söylemişlerdi. Kazadan 6 ay sonra bir mucizeyi gerçekleştiren Jacquie, ayakta durmaya başlamıştı. Ancak 8 yıl boyunca tekerlekli sandalyeye mahkum kaldı.

Düğününden 1 yıl önce bir karar alan Jacquie, düğününde ayakta durmayı başaracak ve hatta mihraba yürüyecekti. İlk başta salona annesi ve dedesi iki yanında, tekerlekli sandalyeyle girdi. Sonra bir anda ayağa kalktı ve yürüymeye başladı. Love Stories By Us imzalı fotoğraflarda görüldüğü gibi genç kız sadece yürüme hayalini gerçekleştirmedi, aynı zamanda düğününde dans etti.

gelin (6) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 6

Sürprizden haberi olmasına rağmen bütün salon gibi damat Andy Goncher de gözyaşlarını tutamadı. 1 yıl önce düşük kan basıncı nedeniyle 30 dakikadan fazla ayakta duramayan Jaquie, 5 saatlik düğünün 45 dakikasında ayakta durmayı başardı. Dansları çok özeldi. Çünkü ilk defa birbirleriyle dans ediyorlardı. Jaquie, eşinden “O benim bastonum çünkü ben hep ondan destek aldım.” diye bahsetti.

gelin (9) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 9

Gelinin annesi kızının yeniden dans ettiği anı ölümsüzleştirmek istedi. Bu özel anı resmetmesi için Kuhn isimli profesyonel bir ressam kiraladı.

gelin (2) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 2gelin (10) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 10gelin (3) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 3gelin (16) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 16gelin (5) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 5gelin (11) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 11gelin (8) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 8gelin (14) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 14gelin (13) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 13gelin (15) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 15gelin (17) 8 Yıldır Felçli Olup Düğününde Yürüyen Gelinin hikayesi gelin 17

Kaynak: milliyet.com.tr