12 yaşındaki oğlu için 21 adamı baltayla öldüren ilk kadın kabadayı Baltalı Hano – biliyomuydun.com

12 yaşındaki oğlu için 21 adamı baltayla öldüren ilk kadın kabadayı Baltalı Hano

Dünya 16 Ocak, 08:16'de eklendi

Osmanlı döneminde civar sakinlerine kök söktüren bir kadın kabadayı vardı, filmi çekilse izlenecek bu karakterden biraz bahsedelim:

Hanzade isimli bu korkulası kadın, İstanbul’un varoş semtlerinden birinde yaşıyordu. Bir kabadayının sevgilisiydi ve kendisi de bir kabadayıydı. Kayıtlara geçen ilk kadın kabadayı olarak bilinir. “Baltalı Hano” adıyla anılırdı.

Bir gün 12 yaşındaki oğlu ortadan kaybolunca telaşlanır, yollara düşmek ister ama sevgilisi engel olur. Hem kabadayı olmasının hem anne yüreğinin verdiği gazla erkek kılığına girmeye karar verir ve sevgilisini takip etmeye başlar.

Takibi boyunca sevgilisinin gece naralar atıp haraç topladığına tanıklık eder. Sonra da geceyi bir hamamda sonlandırdığını görür.

Hamama da girer, oğlunun burada “hamam oğlanı” yapıldığını görür. Yani babası, oğlunu oradaki adamlara pazarlıyordur.

Hanzade buna celallenince de hamamı yakmak için kullanılan odunların yanındaki baltayı eline alır ve “Turkish Psycho” rüzgarları estirerek sevgilisi dahil 21 kişiyi oracıkta öldürür.

Oğlunu oradan alır ve kanlar içinde mahallesine döner. 17 ay boyunca civardakilere kan kusturur. Ama sonra haraç almak ve 21 adamı baltayla öldürmekten yargılanır, kurşuna dizilerek öldürülür.

kaynak: https://storia.me/@turan/enteresan-seyler-3csedb

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.