Devlet sizi korumaz. Tedbirinizi alın. Binlerce Işid’li Türkiye’ye geçti. Durum ciddi! – biliyomuydun.com

Devlet sizi korumaz. Tedbirinizi alın. Binlerce Işid’li Türkiye’ye geçti. Durum ciddi!

Yaşam 18 Ocak, 21:41'de eklendi

Irak: Türkiye’ye önemli sayıda IŞİD militanı geçti

Irak’tan, Türkiye’ye önemli sayıda IŞİD militanının geçtiği, bir kısmının da geçmeye devam ettiği uyarısı geldi.

Irak Ankara Büyükelçisi Hişam Ali Ekber İbrahim el Alevi, Türk istihbaratına Irak’tan Türkiye’ye önemli sayıda IŞİD militanının geçtiğini, bir kısmının da geçmeye devam ettiği yönünde bilgi verdiğini açıkladı. Hişam Ali Ekber İbrahim el Alevi, Başbakan Binali Yıldırım’ın Irak ziyareti sırasında görüşen Irak ve Türkiye istihbarat yöneticilerinin IŞİD’e karşı işbirliği yapmak konusunda anlaştığını ifade etti.

Hürriyet’ten Sevil Erkuş’un haberine göre, Alevi, söz konusu IŞİD unsurlarının Musul, Telafer ve bölgedeki diğer şehirlerden geldiklerini ifade ederek, “Bu çok ciddi bir konu, binlerce IŞİD’liden bahsediyoruz” uyarısı yaparak şöyle devam etti:

“Evlerini terk etmek zorunda kalan gerçek Irak vatandaşları ile Musul operasyonu nedeniyle bulundukları şehirlerden ayrılmak zorunda kalan IŞİD unsurlarını ayırt etmek üzere iki tarafın işbirliği yapması, bilgi paylaşmamız önemli.

Bu unsurlar hem Türkiye’nin hem de Irak’ın ulusal güvenliğine tehdit oluşturuyor.” Irak’ı ziyaret eden Türk heyetinin Erbil temaslarında da konunun gündemde olduğunu anımsatan Büyükelçi, kendisinin de katıldığı ziyarette güvenlik işbirliğinin konuşulduğunu belirtti.

kaynak: http://www.abcgazetesi.com/irak-turkiyeye-onemli-sayida-isid-militani-gecti-40510h.htm

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.