Daha çok reklam, daha çok para! Facebook Düşünce Okuma Teknolojisi İle Devrim Yaratacak – biliyomuydun.com

Daha çok reklam, daha çok para! Facebook Düşünce Okuma Teknolojisi İle Devrim Yaratacak

Teknoloji 22 Ocak, 17:05'de eklendi

Sosyal medya devi Facebook, devrim yaratacak yepyeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. İşte Facebook’un düşünce okuma teknoloji hakkındaki tüm detaylar!

Facebook’un bahsi geçen yeni teknolojisi sayesinde kullanıcılar birbirlerine sadece düşünerek mesaj gönderebilecek. Bu teknolojisinin mümkün hale gelebilmesi için firma şu anda beyin dalgalarını analiz edebilen çalışmalara yoğunlaşmış durumda.

Bilim insanları şu anda mevcut çalışmalarla beyin dalgalarının belirli komutları hayata geçirmek adına kullanılmasını sağlayabiliyor.

Facebook ise söz konusu çalışmaları çok daha ileri götürerek beyin dalgaları ile mesaj oluşturmayı mümkün hale getirecek.

Facebook düşünce okuma teknolojisinde başarılı olabilecek mi?

Facebook yeni düşünce okuma projesi için firma içerisinde Building 8 adlı bir çalışma birimi oluşturdu. Bu gizli çalışma biriminde yer alan ekipler brain-computer interface adlı projeyi hayata geçirmek için çalışacak.

Eğer proje hayata geçerse Facebook kullanıcıları artık yalnızca düşünerek mesaj yazabilecek ve hesaplarını da düşünceleri ile kontrol edebilecek.

Çalışmadan çıkacak olan ilk sonuçlarda düşünce gücü ile Facebook içinde sörf yapmak, üye olunmuş sayfalara girip çıkmak gibi işlemlerin hayata geçireceği tahmin ediliyor ancak CEO Mark Zuckerberg’in nihai hedefi tamamen düşünerek pratik bir şekilde mesaj yazabilmek.

Bir diğer yandan bu ilginç düşünce okuma teknolojisi hayata geçecek olursa artık Facebook ve diğer teknoloji firmalarının insanların düşüncelerini okuyabilecek hale gelmesi de inkar edilemeyecek bir gerçek.

Yani bu teknolojiden sonra aklımızdan geçen her düşünce ile birlikte karşımıza anında yeni reklamlar çıkabilecek. Bakalım, Facebook yeni teknolojisi ile başarıyı yakalayabilecek mi ve kullanıcıların bu teknolojiye tepkileri nasıl olacak?

kaynak: http://www.teknolojiks.com/facebook-dusunce-okuma-teknolojisi-ile-devrim-yaratacak/134/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.