Yeni Türkiye’de artık herkesin sıradan bir haber gibi okuduğu haber. 16 yaşındaki çocuk İstanbul’da bir minibüste tecavüze uğradı – biliyomuydun.com

Yeni Türkiye’de artık herkesin sıradan bir haber gibi okuduğu haber. 16 yaşındaki çocuk İstanbul’da bir minibüste tecavüze uğradı

Yaşam 27 Ocak, 18:14'de eklendi

16 yaşındaki Ukraynalı çocuğa bindiği minibüste tecavüz eden minibüs şoförü Erdem Karaca 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Diana R. verdiği ifadede, “Kimseye söylemezsem beni öldürmeyeceğini söyledi. Korkudan sesimi çıkaramadım” dedi.

Hürriyet’ten Damla Güler’in haberine göre, Ukraynalı 16 yaşındaki Diana R. 2015 yılında tatil için Türkiye’ye bir arkadaşının yanına geldi. Levent’te minibüse binen ve araçta son kişi kalan 16 yaşındaki çocuğu şoför Türk Telekom Arena Stadyumu yakınında bir yere götürdü. Araç durunca yalnız olduğunu fark eden Diana R. inmek istediğini söyledi ancak evli ve iki çocuk babası olan şoför Erdem Karaca, R.’ye, “Hayır dur. Seninle seks yapmak istiyorum” dedi.

Minibüste Diana R.’ye tecavüz eden Erdem Karaca sonrasında ise çocuğu misafir kaldığı evin önüne bıraktı. Olayın ardından Diana R.’nin şikayeti ile Karaca hakkında, “Çocuğun cinsel istismarı” ve “hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından 19 yıldan 36.5 yıla kadar dava açıldı.

“KORKUDAN SESİMİ ÇIKARAMADIM”

Açılan davada savunma yapan Erdem Karaca “Aracı kenara çekip sohbet ettik. Sonra rızasıyla ilişkiye girdik. Sonra müştekiyi oturduğu yere bıraktım. El sallayarak yanımdan ayrıldı” dedi. Diana R. ise ifadesinde, “Elinde bıçakla şoför koltuğundan kalkıp yanıma geldi. Beni tehdit etti. Kimseye anlatmazsam öldürmeyeceğini söyledi. Korkudan sesimi çıkaramadım. Sonra ağlamaya başladım. Olay tarihinde 16 yaşındaydım. Beni oturduğum yere bıraktığında kusura bakma, hoşça kal” dedi.

25 YIL HAPİS

Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki görüşünde sanığın cezalandırılmasını istedi. Kararını aзıklayan mahkeme, Erdem Karaca’nın cinsel istismar suçundan 20 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suзundan da 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

kaynak: birgun.net

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.