Sedat Peker neden askerlik yapmadı? – biliyomuydun.com

Sedat Peker neden askerlik yapmadı?

Yaşam 30 Ocak, 14:27'de eklendi

Sedat Peker’den ‘Neden Askere Gitmedin’ Eleştirilerine Yanıt

Özgecan mesajı sonrası “Askere gitmedi” eleştirilerinin hedefi olan Sedat Peker, konuyla ilgili daha önce katıldığı programda kapsamlı bir açıklama yapmış.

Özgecan Aslan için paylaştığı mesajla büyük yankı uyandıran Sedat Peker’le ilgili yıllardır tartışılan konu yeniden gündeme geldi. Peker’in mesajını eleştirenler “Askerliğini yapmadı” tartışmalarını gündeme getirdi.

ÖZGECAN MESAJI SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Dün yayınladığı mesajında 2001 yılında 14 yaşındaki çocuğa tecavüz eden şahsa kendi usulünce ceza verdiğini ve bunu kaydettirdiğini belirten Peker “O dönem basında çokça yer alan şu savunmamı yaptım: ‘Önce kolunu kırdım, sonra ayağını kırdım, bunlar yetmeyince kaburgalarını kırdım, bu da yetmeyince kafasını kırdım.’ Ben bunları söyleyince hem mahkeme heyetinin hem benim avukatlarımın hem de diğer sanıkların yüzünde büyük bir şaşkınlık oluştu. Ancak ben ne dediğimi biliyordum ve bunları keyif alarak söyledim.” dedi.

SEDAT PEKER NEDEN ASKERE GİTMEDİ?

Sedat Peker’in bu mesajı sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, bazı kesimler “O gitsin önce askerliğin yapsın” eleştirileri üzerinden yüklenmeye çalıştı. Ancak Sedat Peker, askere neden gitmediğiyle ilgili daha önce konuk olduğu programda kapsamlı bir açıklama yapmıştı. Askere gitmek için çok çabaladığını belirten Peker, şu ifadelere yer vermişti:

“Askeri görev kanununa göre, 3 defa askerlikten önce cezaevine girip hüküm almış kişilerin askere alınması mümkün değil. Cezaevinde yatıp çıktıktan sonra askerlik şubesine kendim müracaat ettim. İşlemlerim yapıldı. İşlemlerden sonra askeri hastaneye gittim. Dosyama bakıp 1 yıl tecil ettirmeniz gerek dediler. İkinci defa gittiğimde askere gitmek istediğimi söyleyince bana bunun mümkün olmadığını söylediler.”

Not: Bu yazı Sedat Peker’i aklamak ya da başka bir niyet için yayımlanmamıştır. Sedat Peker’in askerliğini bu sebepten yapmamış olması, şu an onun bir yalaka olduğunu gerçeğini değiştirmez, değiştirmeyecek. Herkes çok iyi biliyor ki, Sedat Peker ve onun gibileri, ülke bu haldeyken tek düşündükleri kendi çıkarlarıdır. Birazcık internet kullanmayı bilen herkes, bunun sebebini gayet güzel bulabilir. Saygılarımızla…

Kaynak: http://www.haberler.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.