Dünya 89 yaşındaki bu nineyi konuşuyor – biliyomuydun.com

Dünya 89 yaşındaki bu nineyi konuşuyor

Dünya 6 Şubat, 18:40'de eklendi

Sosyal medya, 80’li yaşlarına girdikten sonra hayatını gezmeye ve yeni kültürleri keşfetmeye adayan Rus asıllı babaanne Baba Lena’yı konuşuyor…

2. Dünya Savaşı gibi çok sayıda önemli tarihi olaya canlı şahitlik etmiş 89 yaşındaki Sibiryalı Baba Lena, 83 yaşına girdikten sonra hayatın anlamını gezmek ve seyahat etmekte buldu.

Baba Lena 83 yaşından sonra Türkiye, Polonya, Vietnam, İsrail, Tayland, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’ni seyahat etti. 6 yıldır seyahatlerine devam eden 89 yaşındaki kadın geçtiğimiz yıl Vietnam’da bir restoranda karşılaştığı Ekaterina Papina ile tanıştıktan sonra hayatı değişti.

Ekaterina, Baba Lena’nın hikayesini Facebook üzerinde bir yazı ile paylaştı. Bu yazı kullanıcılar tarafından 14.000 defa paylaşıldı.. Lena daha sonra, Rusya’nın en ünlü internet sitelerinde ve televizyon kanallarında haber oldu.

Baba Lena torununun yardımı ile kendi Instagram, YouTube ve Facebook hesabını açtı. Yaşlı kadın seyahat bütçesini emekli maaşı, çiçek satışı ve dantel işleri ile sağlıyor. Lena, 90. yaş gününü Dominik Cumhuriyeti’nde kutlamayı planlıyor.

kaynak: cumhuriyet.com.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.