Beylerbeyi Kuleli Askeri Lisesi; Binası ve yerleşkesiyle 2012 yılında AKP iktidarı tarafında SUUDİ kralına satılmış – biliyomuydun.com

Beylerbeyi Kuleli Askeri Lisesi; Binası ve yerleşkesiyle 2012 yılında AKP iktidarı tarafında SUUDİ kralına satılmış

Yaşam 12 Şubat, 23:04'de eklendi

Darbe gri alanı içerisinde gözden kaçan birçok konu gündemden düşerken Kuleli Askeri Lisesi binası ve yerleşkesininin Erdoğan onayı ile Suudi Kraliyet ailesine satıldığı belirtiliyor.

Kuleli Askeri Lisesi binası ve içerisinde bulunan yerleşkenin AKP iktidarına verilen borç paralar karşılığında Suudi Kralına satıldığı iddia edildi.

AKP iktidarı döneminde yaşanan piyasaya devamlı sıcak para akışının perde gerisinde SUUDİ ARABİSTAN VE KATAR bulunuyor.

AKP iktidarında birçok iş adamının malına mülküne el konulmuş sonrasında bunların Katar ve SUUDİ fonlarına devredildiği ortaya çıkmıştı.

Bin Ali Yıldırım tarafından dillendirilen kuvvet komutanlıkları veGenelkurmay binalarının şehir dışına çıkartılacağı açıklamasında AKP iki yıl öncesine kadar bu binaları şehir dışına çıkartarak şehrin merkezinde kalan bu yerleri HANGİ ARAP AİLESİNE rant karşılığı vereceğini açıklayamamıştı.

Darbe sonrasında adım adım tüm planlarını devreye sokan AKP hükümeti veErdoğan Darbe öncesinde TAKSİM GEZİ PARKINA TOPÇU KIŞLASI YAPACAKLARINI AÇIKLAMIŞTI.

Yine Bin Ali Yıldırım tarafından dillendirilen darbeye katılan tüm kışlalar ve havalanları gibi şehrin merkezi noktalarında Askeriye elinde bulunan arazilere el konularak ranta açılmasının önü açılmış oldu.

AKP iktidarı ve Başbakan Bin Ali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalarda ASKERİ HAVA ALANLARININ işlevsizleştirileceği açıklamaları ise Türk HAVA kuvvetlerinin hareket kabiliyetini sıfırlamak anlamına geliyor.

kaynak: http://www.parlamentohaber.com/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.