A Haber sunucusu, CHP’li vekile canlı yayında bela okudu: Allah’ım, onu cehennemine al, cayır cayır yak

Hükümete yakınlığıyla bilinen A Haber’de Sabah Ajansı programını sunan Erkan Tan, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’ya canlı yayında bela okudu.

Adana’nın Aladağ ilçesinde ‘Süleymancılar’ olarak bilinen cemaate ait olduğu belirlenen kız öğrenci yurdunda 11 öğrenci ve bir eğitmenin hayatını kaybettiği yangının ardından Erdoğdu, Twitter hesabından “Bu yurdu yakan zihniyeti öyle bir cezalandırmalıyız ki bir daha bir tek çocuğumuzun parmağı bile yanmamalı.. Cehaletin, barbarlığın, küstahlığın acısını çekmekten yorulduk… Bıktık… Usandık… Sizin cennetinize girmektense cehennemde yanarım…” diye isyan etmişti

capture2  A Haber sunucusu, CHP’li vekile canlı yayında bela okudu: Allah’ım, onu cehennemine al, cayır cayır yak capture2 12capture1  A Haber sunucusu, CHP’li vekile canlı yayında bela okudu: Allah’ım, onu cehennemine al, cayır cayır yak capture1 46

‘Yalvarıyorum sana’

CHP’li vekilin tweetlerini programında okuyan sunucu Tan, hızını alamayarak Erdoğdu için bela okudu. Sunucu, ellerini havaya kaldırarak “Allah’ım sen bu Aykut Erdoğdu kendi istemiş, onu cehennemine al, cayır cayır yak. Yalvarıyorum sana, bütün kalbimle. Amin” diye beddua etti.

Erdoğdu için canlı yayında “Bu olaydan sonra acımız var, milletvekilinin attığı tweete bak” diyen Tan, sözlerine şöyle devam etti: “Kendi istemiş. Ben de o yüzden dua ettim. Benim ne kabahatim var, Allah’a böyle yalvarmış.”

diken.com.tr