ABD’yi ayağa kaldıran saldırının faili Adanalı çıktı

ABD’nin Washington eyaletine bağlı Burlington’da bir alışveriş merkezinde yaşanan silahlı saldırının zanlısı Türk çıktı.

Washington eyaletine bağlı Burlington kentinde bir alışveriş merkezinde yaşanan silahlı saldırının zanlısı 20 yaşında Arcan Çetin isimli bir Türk çıktı. Çetin’in ABD’de Hillary Clinton’a oy vereceğini paylaştığı anlaşıldı.

Cuma akşam saatlerinde av tüfeğiyle düzenlenen saldırıda dördü kadın beş kişi hayatını kaybetmişti.

Amerika’nın Sesi sitesinden Can Kamiloğlu’nun haberine göre, polis olaydan sonra kaçmayı başaran zanlının 24 saat sonra teslim olduğunu açıkladı. Zanlının 20 yaşında olduğu ve adının Arcan Çetin olduğu bildirildi.

Polis zanlının Latin kökenli olabileceği tahmininde bulunmuştu. Görgü tanıkları, Türk zanlı Çetin’in yakalandığındaki halini “zombi gibiydi” diye tanımladı.

Odatv, sabıkalı olan Arcan Çetin’in “suç dosyası”na ulaştı. Çetin’in “suç listesi” şöyle:

ABD'yi ayağa kaldıran saldırının faili Adanalı çıktı 2016 09 24

SABIKALI ÇIKTI

Polis, Burlington kentindeki ‘Cascade Alışveriş Merkezi’nde ‘, meydana gelen silahlı saldırının şüphelisinin yakalandığını duyurdu. Kimliği Arcan Çetin, olarak açıklanan ancak uyruğu resmi makamlar tarafından açıklanmayan zanlının, Adana doğumlu 20 yaşında bir Türk olduğu öğrenildi. Çetin’in, daha önce dördüncü derece bir saldırı nedeniyle hakkında dava açıldığı belirtildi. Çetin’in, yaşadığı ‘Island County’, bölgesinde 2013-2015 yılları arasında süren yedi ayrı dava dosyası olduğu öğrenildi.

ALKOL VE UYUŞTURUCU SORUNU VARDI

Çetin’ in, dava dosyasından elde edilen bilgiye göre, 20 yaşındaki Türk gencin ruhsal tedavi gördüğü öğrenildi. Dava dosyasında Çetin’in, marihuana kullandığı belirtildi.

Mahkemenin hakimi de, marihuana kullanmanın ruhsal tedavi görme gerektiren bir şey olmadığına kanaat getirdi.

ABD'yi ayağa kaldıran saldırının faili Adanalı çıktı 34F9EB70 A12A 4EB4 B2AA 1872A76D9762 w610 r0 s
AVM saldırısı zanlısının video kameralara yansıyan görüntüsü

Facebook hesabında Arcan Çetin’in Adanalı olduğu görülüyor. Zanlının ateş açmaya başlamadan önce bir kadının adını haykırdığı da iddia ediliyor.

SABIKALI ÇIKTI

Kimliği Arcan Çetin, olarak açıklanan ancak uyruğu resmi makamlar tarafından açıklanmayan zanlının, Adana doğumlu 20 yaşında bir Türk olduğu öğrenildi. Çetin’in, daha önce dördüncü derece bir saldırı nedeniyle hakkında dava açıldığı belirtildi. Çetin’in, yaşadığı ‘Island County’, bölgesinde 2013-2015 yılları arasında süren yedi ayrı dava dosyası olduğu öğrenildi.

ALKOL VE UYUŞTURUCU SORUNU VARDI

Çetin’in, dava dosyasından elde edilen bilgiye göre, 20 yaşındaki Türk gencin ruhsal tedavi gördüğü öğrenildi. Dava dosyasında Çetin’in, marihuana kullandığı belirtildi.

Mahkemenin hakimi de, marihuana kullanmanın ruhsal tedavi görme gerektiren bir şey olmadığına kanaat getirdi. Hakim, saldırı suçundan yargılanan Çetin’i, alkol ve uyuşturucundan uzak durması koşuluyla serbest bıraktı.

CLINTON DESTEKÇİSİ

Arcan Çetin’in Twitter hesabından 2015 yılında Demokratların ABD Başkan Adayı Hillary Clinton destekçisi olduğu da ortaya çıktı.

İşte o paylaşım…

ABD'yi ayağa kaldıran saldırının faili Adanalı çıktı Screen Shot 2016 09 25 at 4 30 37 AM

 

Odatv.com