Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi

Andy Whelan 4 yaşındaki kanser hastası Jessica Whelan’ın babası. İndiatimes’dan derlediğimiz bu öyküde baba kızının verdiği mücadelenin gerçek yüzünü anlatan oldukça etkileyici fotoğraflar çekmiş. Aileye Jessica’nın birkaç haftalık ömrü kaldığı söylendi ve tedavi kesildi…

Jessica ve babası Andy Whelan bu amansız hastalık onları esir etmeden önce gayet mutluydu.

dad_1478157577  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi dad 1478157577

2015 yılının Eylül ayında gelen teşhis ise Jessica ve ailesi için zor günlerin yaklaştığının işaretiydi.

05e0d8fc  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi 05e0d8fc

İlk tetkiklerde yanlış teşhis konulan küçük kızın evre 4 nöroblastoma olduğu geçtiğimiz Eylül ayında doktorlar tarafından teyit edildi.

Hastanede geçirdiği 10 haftanın sonunda Jessica bir kontrolden daha geçti. Bu defa karaciğerinde de bir kitle tespit edildi. Haberi alan aile ise bir kez daha yıkıldı.

Jessica’nın verdiği mücadeleyi anlattığı bu fotoğraf ise bir çocuğun kanser karşısında yaşadığı yıkımı bütün gerçekliğiyle anlatıyor.

girl_1478157521  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi girl 1478157521

Baba Andy kızının fotoğraflarını ‘Jessica Whelan – Nöroblastomaya karşı bir Savaş‘ başlığıyla paylaştı ve konu üzerine 14.500 kişi yorumlar ve paylaşımlar yapmaya başladı. Bir insanın çocuğunu kansere kaybetme korkusu oldukça derin bir konuydu.

Bir fotoğraf sanatçısı olan Andy, yaptığı paylaşımda şöyle yazdı;

“Bir fotoğraf sanatçısı olarak durumun hakikatini ve gerçekliğini yakalamak çok önemli. Hayatın neşesini yakalarken, gördüğümüz işkenceyi kenara atmak kolaylaşıyor. Bu benim hayatımda çektiğim en zor fotoğraftı, fotoğraftaki 4 yaşındaki kendi kızım.”

Ne kemoterapi ne de klinik denemeler Jessica’nın tümörünü küçültmeye yetmedi. Ekim ayında doktorlar aileye, tümörün vücudun diğer kısımlarına da sıçradığını söylediler.

girl1_1478157894  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi girl1 1478157894

O dakikadan sonra Andy ve eşi Nicki, tedaviye bir son vermeye ve Jessica’nın son günlerini en iyi şekilde geçirmesini sağlamaya karar verdi.

ueuaaeu  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi capture1 4

Facebook paylaşımlarından birinde baba Andy şöyle diyor;

andy_1478158449  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi andy 1478158449

“Şimdi onu cennetin kapısından içeriye götürebilmek için ve onu orada karşılayacak arkadaşlarının olmasına dua ediyorum. Artık bunun bir an önce olması için, onun daha fazla acı çekmemesi için dua ediyorum. Bu dünya ona çok acımasız davrandı, kısacık ömrünün çeyreğini bu savaşı vererek geçirdi.”

Eğer bir tanrı varsa, ondan tek bir şey diliyorum, onu evine al bir an önce. O gidince yaşayacağım acıyı hayal bile edemiyorum ama bu benim zaman içinde başa çıkmayı öğrenebileceğim bir acı, onun çektiği acı ise zaman içinde geçip giden bir acı değil.

girl2_1478158507  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi girl2 1478158507

Jessica’nın tam olarak ne kadar ömrü kaldığını bilmek elbette imkansız ama tedavisi kesildi ve son günler gittikçe yaklaşıyor.

capture2  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi capture2

Ama o hala bir prenses! Savaşını verdi, elinden geleni yaptı ve artık gülümsüyor.

capture3  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi capture3

Babasının söylediği gibi kısacık ömrünü savaşla geçiren küçük kızın cesareti belki diğer minik meleklere de ilham olur. Whelan ailesine sabır diliyoruz!

capture4  Acılı Baba Kısa Bir Ömrü Kalan 4 Yaşındaki Kızının Kanser Savaşını Gözler Önüne Serdi capture4

Jessica’nın Savaşı’nı bu Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.indiatimes.com