Adana’da öğrenci yurdunda yangın: 13 kişi hayatını kaybetti

Adana’nın Aladağ ilçesinde özel bir öğrenci yurdunda çıkan yangın söndürüldü. Yangında 13 öğrenci hayatını kaybetti.

Adana’nın Aladağ ilçesindeki 3 katlı Özel Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yurtta çıkan yangında NTV’nin aktardığına göre 13 öğrenci yaşamını yitirdi. Dumandan zehirlenen ve pencerelerden atlamaları sonucu vücutlarında kırıklar olan 8 öğrenci de hastanelerde tedavi altına alındı.

ALADAĞ BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Yangına ilişkin bir televizyon kanalına bağlanan Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, “Yoğun yangın devam ediyor. İçeride öğrencilerin olma ihtimali var. Burası orta öğrenim kız yurdu. Son katı ahşap olduğu için yangın sürüyor. Söndürmeye çalışıyoruz ancak çökmeler oluyor. Toplamda 28 öğrencinin barındığı bir yurt. İçeride kaç öğrencinin olduğuna dair bilgimiz yok” bilgisini paylaştı.

VALİ: ÖLEN YOK

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise yaptığı açıklamada, alınan ilk bilgilere göre yurtta 28 öğrencinin kaldığını söyledi. Bu öğrencilerden olay sırasında yaralananlar olduğunu aktaran Demirtaş, “Olayda ilk belirlemelere göre 13 öğrencimiz yaralandı. İlk tespitlere göre yangında ölen yok. Öğrencilerimizden bazıları dumandan etkilenmiş, kiminde kaçarken meydana gelen kırıklar var. Yaralılar hastanelerde tedavi altına alındı” dedi. Demirtaş, itfaiye, sağlık ve kurtarma ekiplerinin bölgeye gönderildiğini bildirerek, kendisinin de olay yerine gitmek üzere hareket ettiğini söyledi.

(NTV)