Ağaçtan düştü, annesi reddetti ama bu sincabın artık muhteşem bir babası var

Danimarka’da bir binadan düşen ve göğüs bölgesinden ciddi şekilde yaralanan bu sincap dostumuzu annesi de ölüme terk etti.

Elbette anne sincap, doğanın kanunlarını uyguluyordu ama yaralı yavru sincabın hikayesi burada sona ermeyecekti.

3  Ağaçtan düştü, annesi reddetti ama bu sincabın artık muhteşem bir babası var 3 25

Decan Andersen’ın bahçesine düşen bebek sincap, aslında bu düşüşle kahramanına kavuşmuş oldu. Tintin adını verdiği sincabı yaralı halde bulan Andersen, onu hemen annesine götürdü, fakat annesi Tintin’i istemedi. Decan Andersen da Tintin’i hemen bir veteriner kliniğine götürdü.

Erkek bir bebek sincap olduğunu öğrendiği Tintin iyileşince onu eve getirdi ve çok sevdiği kedi dostu Coco ile anlaşıp anlaşamayacaklarına baktı. Andersen’a göre Coco durumun vahametini hemen anladı ve Tintin’i koruması altına aldı. Onunla yakından ilgilendi, onu sık sık yaladı ve ısıttı.

5  Ağaçtan düştü, annesi reddetti ama bu sincabın artık muhteşem bir babası var 5 25

Decan Andersen, yaralarını ve dikişlerini kaşıyıp kanatmasın diye Tintin’e bir süre çoraptan bir kıyafet giydirdi. Onu biberonla besledi, sağlığına kavuşturdu.

4  Ağaçtan düştü, annesi reddetti ama bu sincabın artık muhteşem bir babası var 4 22

Aslında Tintin’in yaban hayata geri dönmesi ve adapte olması gerekiyordu. Ancak Decan Andersen, Coco ve Tintin arasındaki özel bağ onların ayrılmamasına yardım etti. Yaban hayatı yetkilileri, onların bu dostluğunu bozmamak için özel bir izin çıkararak, Tintin’in Andersen ve Coco ile beraber yaşamasına izin verdiler. Onun artık mükemmel bir ailesi var!

Tintin’in maceralarını buradan takip edebilirsiniz.

PIC BY DECAN ANDERSEN/CATERS NEWS - (PICTURED: Decan with his pet squirrel, Tintin. ) - An adorable squirrel chose the right garden to fall down injured as the owner rushed him to the wildlife services and now treats him like a son. Decan Andersen, 37 from Denmark named the two year old Sciurus Vulgaris or Eurasian Red Squirrel Tintin and has cared for him since his six months recovering at the vets. SEE CATERS COPY.  Ağaçtan düştü, annesi reddetti ama bu sincabın artık muhteşem bir babası var 1 24

Türler arası dostluğun böyle güzel örneklerini daha sık duymak umuduyla!

Kaynak: http://kirmizitilki.com/