Aile hekimlerine ‘FETÖ’ sorgusu formu

Aile hekimlerine ‘FETÖ’ sorgusu formu

İstanbul Esenler’deki bazı aile hekimlerine gönderilen formda “Bank Asya’da hesabı olup olmadığı, hesabı hangi tarihte kapattıkları, çocuklarını “FETÖ”ye ait dershanelere gönderip göndermedikleri, Zaman, Sızıntı ve Gonca gibi gazete ve dergilere abone olup olmadıkları ve yurt dışına çıkış yapıp yapmadıkları” soruldu.

Cumhuriyet’ten Sibel Bahçetepe’nin haberine göre İstanbul Esenler’deki bazı aile hekimlerine gönderilen formda, beş sorunun cevaplanması ve kapalı zarfta geri gönderilmesi istendi.

Kurum adı, personel adı, soyadı, görevi, TC kimlik numarası, ikamet adresi gibi bilgilerin yer aldığı formu doldurmak zorunlu.

Formda, aile hekimlerinin Bank Asya’da hesabı olup olmadığı, hesabı hangi tarihte kapattıkları, çocuklarını “FETÖ”ye ait dershanelere gönderip göndermedikleri, Zaman, Sızıntı ve Gonca gibi gazete ve dergilere abone olup olmadıkları ve yurt dışına çıkış yapıp yapmadıkları soruluyor.

İHBAR TALEBİ

Bir soruda ise ise aile hekimlerinin çalıştıkları kurumlarda ‘FETÖ’ile irtibatı olan kişilerin isimleri istendi: “Çalıştığınız kurumda FETÖ/ PYD aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olduğunu bildiğiniz personelin olup olmadığına dair beyanınızı yazınız…”

İstanbul valiliği, form uygulamasının kaymakamlık tarafından uygulanmasının münferit olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanlığı da aile hekimlerine bu tür bir form uygulamasının olmadığını belirtti.

Kaynak: http://haber.sol.org.tr/toplum/aile-hekimlerine-feto-sorgusu-formu-165391
Aile hekimlerine ‘FETÖ’ Aile hekimlerine ‘FETÖ’ Aile hekimlerine ‘FETÖ’  Aile hekimlerine ‘FETÖ’ Aile hekimlerine ‘FETÖ’ sorgusu formu a bos 133