‘#AkSilahlanma’ etiketi açan JeansBiri adlı Twitter hesabının sahibi tutuklandı

Sosyal medyada ‘AkSilahlanma’ etiketini açarak kampanyaya dönüştürdüğü ve FETÖ lehine faaliyette bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan ‘JeansBiri’ adlı Twitter hesabının sahibi Ahmet Kemal Aydoğdu, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca, ‘JeansBiri’ adlı Twitter hesabından ‘AkSilahlanma’ etiketiyle paylaşımlarda bulunan Aydoğdu’nun hakimlik sorgusu tamamlandı. İstanbul Nöbetçi 11. Sulh Ceza Hakimliği, zanlı Aydoğdu’nun ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklanmasına hükmetti. Aydoğdu, 27 Ekim’de Gaziantep’te gözaltına alınmıştı.

CUMHURİYET SORUŞTURMASIYLA BİRLEŞTİRİLMİŞTİ

Aydoğdu hakkındaki dosya, Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında “PKK/KCK ve FETÖ/PDY’ye müzahir oldukları” iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma ile birleştirilmişti.

Birleştirmeye “Cumhuriyet gazetesinin 22 Ekim tarihli nüshasında manşetten ‘AkSilahlanma Provokasyonu’ başlıklı haberin yayımlanması, bu haberin kaynak olarak ‘JeansBiri’ adlı Twitter kullanıcısına dayandırılması, bu haberden önce ‘AkSilahlanma’ şeklinde paylaşım açan şüphelinin ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 27 Ekim’de gözaltına alınması” gerekçe gösterilmişti.

kaynak: https://tr.sputniknews.com