Anne duası.. Allah tüm annelere sabır versin :)

Allah’ım sabrımı arttır. Gecenin dördünde kalkıp da ‘o masalın sonunda ne oluyordu bi daha bi anlatsana’ cümlesine ‘istersen başından başlayayım’ diyebilme gücü ver.

Bana karıncaların sabrından ver Allah’ım. Beş dakika tuvalet molası verdiğimde yada çalan telefonumu cevaplayıp da geri döndüğümde yere döktükleri 3000 adet boncuğu ellerim titremeden, ağzımdan köpükler çıkmadan, gözümden ateş saçmadan tek tek toplayabilme gayreti ver bana.

100_4062  Anne duası.. Allah tüm annelere sabır versin :) 100 4062Tam uyuttum diyerek kapıyı çektiğim ve derin bir nefes aldığım anlarda, tekrardan açılan kapıya letafetle ve gülen gözlerle dönebilme gücü ver. En sevdiğim gömleğime çikolatalı ağızlarını sildiklerinde gözlerimi yuvalarından fırlatma Allah’ım. Neyse ki leke çıkarıcılar var diyebileyim. Beni Polyanna eyle! Kumandayı çöpe attıklarını öğrendiğimde, neyse ki televizyon hala evde diyebileyim.

131866_story__13  Anne duası.. Allah tüm annelere sabır versin :) 131866 story  13Bir kavanoz simi yatağın üstüne boşalttıklarında, evim nasıl da ışıl ışıl oldu deyip mutluluğa gark olayım. Tükenmez kalemle beyaz çarşaflara giriştiklerinde, televizyonun ekranına kazıyarak resim yaptıklarında ‘sanat ne güzel şey, sınır yok!’ cümlesini kurdur bana. Evet evet beni Polyanna eyle. Layla layla lay laaaa! Güldür beni, yüzümde sabır çiçekleri açsın.

45-naughty-clicks-of-naughty-kids-15  Anne duası.. Allah tüm annelere sabır versin :) 45 Naughty Clicks of Naughty Kids 15Fırsat bulup da kitabıma daldığım bir anda kafamda patlayan topa ‘yine mi gol değillll’ diyebilecek iyi niyeti gönder bana. Sukunetle diğer sayfaya geçebileyim. Bana taşların sabrından ver, uykusuzluğa, yorgunluğa, sırt, bel, boyun ağrılarına rağmen çatlamadan durabileyim. Neden, neden, neden, neden, neden, neden, neden…. sorularının tamamına çünkü canım’la başlayan cümleler kurabilecek sabrı gönder.

dsc01848  Anne duası.. Allah tüm annelere sabır versin :) DSC01848İnatlaşıp delirip yerlere yattıklarında ‘tut elimden evlat, gel bak ne göstereceğim’ diye konuyu saptırabilecek gücü ihsan eyle. Sabreden dervişle arkadaş et beni Allah’ım. Muradım ne bilmiyorum, inan bana düşünecek fırsatım da olmadı, ama sen bilirsin, erdir bir yere işte. Amin aminn çok aminnnnn 🙂

Bonus: Valla ben yapmadım Batman yaptı 🙂

Duygu Güneş Ercan