Askeri liseler işte bu yüzden kapatılıyor. Anlayabiliyor musun?

Askeri liseler işte bu yüzden kapatılıyor. Anlayabiliyor musun?

ROBOGAMES’TE ALTIN MADALYA

Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde Dünya Robot Olimpiyatları Oyunları düzenlendi. Dünyanın en geniş kapsamlı robot yarışmalarından biri olan ROBOGAMES’e katılan Işıklar Askeri Hava Lisesi Robot ve Programlama Takımı öğrencileri altın madalya ile döndüler. Bu güne kadar ROBOGAMES’in düzenlediği bütün etkinliklerden ödülle dönen Işıklar Askeri Hava Lisesi ülkemizin gururu oldu.

Askeri liseler işte bu Askeri liseler işte bu Askeri liseler işte bu  Askeri liseler işte bu Askeri liseler işte bu yüzden kapatılıyor. Anlayabiliyor musun? beyin dalgalar   ileJaponya, Güney Kore, ABD, Kanada, Hong Kong, Çin, Almanya, Fransa, Rusya, Hindistan’ın yanı sıra 39 devletin katıldığı yarışmaya Türkiye Işıklar Askeri Hava Lisesi’nin Beyin Dalgaları ve Baş Hareketleriyle Kontrol Edilebilen Akıllı Sistemler projesi ile katıldı .

Tamamen beyin dalgaları ile kullanılabilen engelli aracı ROBOGAMES’te ki bir çok projeyi gölgede bırakırken Türkiye’ye altın madalya getirmeyi başardır.

Çalışmalarından dolayı Hava Öğretmen Üsteğmen Hüsnü Turhan danışmanlığında tüm öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz.

Kaynak: http://www.yerelbt.com/robogamesten-odulle-donduk/