Az zamanınız var ve köşe bucak bir tatil mi lazım?

Az zamanınız var ve köşe bucak bir tatil mi lazım?

İşi gücü bırakıp köşe bucak dünyayı gezmeyi kim istemez ki? Yemyeşil dağların arasından akan nehirlere selam vermek, ıssız çöllerde ardımızı toz duman ederek dolaşmak, gündoğumunun ve günbatımının en güzel nereden izlenebileceğini bilmek, insan ruhunun en büyük arzularından. Buna rağmen, zamanımızın hep az olduğunu düşünerek tatillerimizi çoğunlukla tek bir yere bağlanarak geçirmek zorunda kalıyoruz. Oysa çok yakınlarımızda da ruhumuzun bu derin arzusunu doyurabilecek, kısa zaman için bile olsa bizi kendimize getirebilecek yerler var. Bu yüzden, ruhunuza gereken mutluluğu verebilmeniz için size birkaç küçük plan hazırladık.

Trabzon – Rize – Artvin

Yeşil deyip gözlerinizi kapayın. Trabzon’daki Sümele Manastırı’nda başlayabileceğiniz bir yolculuk, Uzungöl’den Rize’nin Ayder yaylası’na kadar devam etsin. Ağaçtan ya da taştan oteller, Artvin’in yemyeşil yaylaları ve köyleri, sizi derinden etkileyecektir. Artvin’deki Borçka-Karagöl Yaylası görülmeden dönülmemeli.

a600-250-332 Az zamanınız var ve Az zamanınız var ve köşe bucak bir tatil mi lazım? a600 250 332

İstanbul – Çanakkale – Bozcaada

İstanbul gibi kalabalık bir yerde yaşıyorsanız, kaçamak yapmak için en güzel rotalardan biri İstanbul-Çanakkale ve Bozcaada. Yol boyunca şirin mi şirin köylerde, bölgenin ruhunu dinleyin. Sonrasında ise, vapurla Çanakkale’ye geçin, Geyikli Feribotİskelesi’ne gelip arabalı vapurla Bozcaada’ya geçin. Ayazma Plajı, Mitos Plajı ve Akvaryum Plajı tüm güzelliğiyle sizi bekliyor.

a00-250-33 Az zamanınız var ve Az zamanınız var ve köşe bucak bir tatil mi lazım? a00 250 33

Assos – Ayvalık – Alaçatı

Asos’un tarihi kasabasında yolculuk edip, güneşi batırmak için Ayvalık’a yol alın. Özellikle Şeytan Sofrası’na çıkıp Ege denizi üzerinde batan güneşi izleyin. Ertesi gün Sarımsaklı plajında biraz uzanıp, rotanızı begonvillerle süslü Alaçatı’ya doğruçevirin. Ee Alaçatı’ya kadar gelmişken Çeşme sahillerinde de güneşi batırın.

a600-250_4 Az zamanınız var ve Az zamanınız var ve köşe bucak bir tatil mi lazım? a600 250 4

Akyaka – Marmaris – Datça

Rotaya Muğla’dan başlıyorsanız, Gökova Körfezi’ni tepeden seyredeceğiniz Sakar geçidinde mutlaka bir çay için. Bölgedeki sakin koyları keşfe çıkın, çam ağaçlarında yaşayan cırcır böceklerinin şarkılarına eşlik edin.

a600-250_5 Az zamanınız var ve Az zamanınız var ve köşe bucak bir tatil mi lazım? a600 250 5

Göcek – Fethiye – Kaş

Türkiye’nin en iyi sahillerini sona sakladık. Bölgede bulunan yüzlerce koy, sahil ve ada, deniz tutkunlarını kendine çekmekle kalmıyor, aynı zamanda doğanın bahşettiği lezzetli deniz mahsulleri ile de resmen kendisine aşık ediyor. Göcek’ten başlayan rotanızda, 12 Adalar’ı görmek için günübirlik turlara da katılın.

Az zamanınız var ve Az zamanınız var ve Az zamanınız var ve Az zamanınız var ve Az zamanınız var ve  Az zamanınız var ve Az zamanınız var ve köşe bucak bir tatil mi lazım? a600 250 2 1

Kaynak: https://www.iyibeslenmutluyasa.com/ruhunu-besle/tatilde-tek-bir-yere-baglanmayi-sevmeyenler-icin-5-rota/