Ben çocukken okula yürüyerek gider gelirdim; Ama seni göndermem!

Ben çocukken okula yürüyerek gider gelirdim; Ama seni göndermem!
Ekmek almaya fırına gider, ekmeğin yarısını yiyerek dönerdim; Ama seni yollamam!
Okuldan sonra sokakta oynardık, hava kararsa bile; Ama seni bırakmam!
Komşumuzun evine sorgusuz, sualsiz girerdik; Ama sana izin vermem!
Buraya kadar müdahale ettim diyelim;

Ergen olduğunda,
Arkadaşına,
Sinemaya,
Alışverişe,
Oraya buraya,
Üniversiteye ve sonra,

Belki de tek başına bir kente nasıl gönderebilirim?
Kaç gündür bütün anneler aynı soruyu soruyor kendine;
Biz, “biz” olmadan nasıl güvenip bırakacağız sizleri yaşamaya?

Şarkıda da dediği gibi; “Biz büyüdük ve kirlendi dünya”…

Hacı Bektaşi veli derki beyitlerinde; Erkek dişi sorulmaz muhabbetin dilinde, Hakkın yarattığı yerli yerinde. Bizim nazarımızda, kadın erkek farkı yok, noksanlık senin görüşlerinde.
Alevi değilim fakat Hacı Bektaş Velinin beyitlerini benimsemişimdir her daim. Arkadaş dost seçimimde hiç bir zaman cinsiyet ayırmamış ona göre davranmamışımdır. Cinsiyetine değil ne kadar insan gibi insan diye bakmış ve arkadaşlık dostluk kıstasım bu olmuştur. Hatta bazen farklı algılayanlar bile olmuştur. Ziyanı yok. Ben kendimi biliyorum ya gerisi öyle düşünenin yoksunluğu demişimdir. Bazen de geri çekilmişimdir kimsenin düşüncesini değiştiremeyeceğimi anlayıp 3 şahısları huzursuz etmemek adına.

Fakat artık bu düşüncemi sorgular oldum. Kadınların çocukların hatta hayvanların bu erkek cinsinden çektiklerini gördükçe… Bu ülkede belki de dünyada tecavüzden ölen öldürülen kaçıncı bebek kaçıncı kadın ve de hayvan. Minicik bebeğe bunu yapabilen insanlara cinse bir kadın hassasiyeti kadın bir anne olarak artık nasıl bakmalıyız kime nasıl ne kadar güvenmeliyiz.

Bu kadar hasta bu kadar gizli sapık mı barındırıyoruz toplum olarak içimizde.. Bir insan bir kadın bir anne olarak Aklım dimağım almıyor almak istemiyor sadece bir seks için nasıl kıyarlar minicik bedenlere, kadınlara hayvanlar. 🙁 Seks nedir ki. İçinde aşk sevgi olmadan nasıl bir ihtiyaç olarak görülebilir.

Yalnızca bir sıvı alışverişine nasıl ihtiyaç dersiniz. Nasıl yaparsınız bunu. Hele ki minicik bir çocuğa. Ya da herhangi bir insana hayvana. Keşke bu sapkın pis hasta düşünceyi içinde barındıran herkes geberse. Geberseniz.

Beyhan Terzioğlu