Bir kadının ağzından; “Kadınlar İçin Tayland”.. Haydi kadınlar Tayland’a

Bu yazı “gezginyogini” tarafından yazılmıştır.

Tayland’a gitmeden önce ülkeye dair ciddi bir önyargım vardı. Çünkü o zamana kadar hep erkekler arasında saçma sırıtışlar eşliğinde Tayland’a gitme şakalarına maruz kalmıştım. Gözümde Tayland koca bir “fuhuş” ülkesiydi ve oraya giden(!) ve sonrasında yaşadığı günleri ballandıra ballandıra anlatan erkek arkadaşlar tarafından tüm Taylandlı kadınların fahişe olduğuna inandırılmıştım.

En son Asya seyahatimin 1,5-2 ayı Tayland’da geçti. Ülkeye girdiğim ilk 2 saatim kabus gibiydi. Etrafımdaki bütün kadınlara tedirgin gözlerle bakıyor, yanımdaki adamı kesip kesmediklerini anlamaya çalışıyordum. Elimiz kolumuz dolu olduğu için elimi tutamayan sevgilime triplerin en güzelini atıp , “sen beni sevmiyorsun” silahıyla ülkede kaldığımız süre boyunca dikkatin sadece benim üzerimde olması için ilk kozumu daha ilk saatte ortaya attım. İlk baştan gözü korkutmalı ki sonra maazallah çift geldiğim ülkeden tek ayrılmayayım.

Tayland’da kaldığım süre boyunca bu konuda bayağı bir rahatlama yaşadım, neden ; çünkü ben Thai kızlarını beğenmedim. Birini kıskanıyorsak önce onu biz beğeniriz, sonra da sevgilimizin de kesin beğeneceği hikayesini yazar ve beğendiğine inandırıp kendimizi kıskanırız. E ben  bu kızların tiplerini beğenmediğime göre tehlikeli bir durum yok ortada. ( Ayrıca makyajlarının berbatlığı konusunda Rus kızlarını solda sıfır bırakırlar , o kadar yani J  )

Tayland’da geçirdiğim zaman beni bu ülkeye aşık etti. Ne zaman biri Tayland’dan bahsetse “ah bi yolunu bulup da gitsem yeniden” diye geçirip içimden hayallere dalarım. Kim bilir belki de ileride yaşayacağım ülke Tayland olur 😉

İnternette Tayland ile ilgili erkeklerin gözünden yazılmış onlarca yazı var, bu yazı “bir kadının gözünden Tayland” . Bu kadar güzel bir ülke nasıl sadece seks turizmi ile biliniyor aklım almıyor.

Tayland’a seyahat etme nedenlerimiz başka neler olabilir mesela? Mesela belki de kız kıza bir seyahat, ya da belki de eşinizle, sevgilinizle…

1- Tayland’ın Mükemmel Doğası

Denizin berraklığı, turkuaz rengi, olağanüstü sahilleri, denizlerin ortasında manzaraya tat katan irili ufaklı adaların görüntüsü Tayland’ı müthiş bir deniz tatili bölgesi yapmaya yeter de artar bile.

Krabi ve Phuket’ten etrafındaki adalara turlar düzenleniyor, günübirlik turlara katılıp Phi Phi Islands, The Hong Islands, The 4 Islands, James Bond Island ve diğerlerini görebilirsiniz mesela. Ya da mesela gece denizin üzerine Plankton’ları izleyeceğinzi turlara katılabilirsiniz. O da mı olmadı ya da yetmedi ver elini Koh Phangan, Koh Samui, Koh Tao adalarına feribotla gidip oralarda konaklayabilir, ada hayatının sessizliğinin keyfine varabilirsiniz. Dalış yapmaktan keyif alıyorsanız özellikle en güzel yerlerden birindesiniz, bu fırsatı da iyi değerlendirmeli

Ayrıca Tayland’ın kuzeyinde de yemyeşil doğa seni senden alır 🙂

Daha ayrıntılı bilgi için şu yazıma göz atabilirsiniz: Krabi ve Tayland’ın masal adaları

img_2953-768x576  Bir kadının ağzından; "Kadınlar İçin Tayland".. Haydi kadınlar Tayland'a IMG 2953

2- Tayland’ın Lezzetli Yemekleri

“Tayland’da gittim de aç kaldım.” diyen çok insan duyuyorum ama ben pek anlam veremiyorum. Bu kadar lezzetli yemek seçeneklerinin olduğu bir ülkede aç kalınmaz, kalınmamalı. Hiçbir bulamadın Pad Thai de mi yemiyorsun ?

O da mı olmadı Papaye Salad ye. Çorba istiyorum dersen Tom Yum iç.  Et seviyorsan şişlere takılı satıyorlar her sokakta, ağız tadına göre bir şeyler bulabilirsin, önyargını kır yeter ki.

Şu yazıda bahsettim yemeklerden: Chiang Mai ve Tayland Sokak Yemekleri

pat-thai-768x512  Bir kadının ağzından; "Kadınlar İçin Tayland".. Haydi kadınlar Tayland'a pat thai

3- Gece Hayatı, Partiler, Eğlenceler

Tayland’da gece hayatı sadece erkekler için değil tabi ki, doyasıya dans edebileceğiniz gece kulüpleri, güzel canlı müzik yapan barları, sahnede türlü ilginçliklerin yapıldığı trans dans şovları, daha yükseklere uçmak isterseniz happy barlar, partiler ( Koh Phangan adası dünyada dolunay partisinin yapıldığı en güzel yerlerden biri mesela )… Hem eşinizle gidip eğlenebilirsiniz, hem kız kıza. ( erkekler zaten bayii toplantısı ayağına erkek erkeğe bol bol geldikleri için onlara ayrıca söylememe gerek yok. )

kohphangan-768x432  Bir kadının ağzından; "Kadınlar İçin Tayland".. Haydi kadınlar Tayland'a kohphangan

4- Masaj Keyfi

Tayland’da e keyif aldığım şeylerden biri de Thai Masajı. 1 saat boyunca 20 tl’ye kütür kütür kütürdetiliyorsunuz. Thai masajı ağır gelenlere daha hafif mesaj seçenekleri de var tabi. Günün 1 saatini bunun için ayırın, keyiften dört köşe olmayı hak ediyoruz arada 🙂

Sadece ayaklara yapılan refleksoloji masajıyla tüm bedeni rahatlatma şansınız da var ayrıca. 1 saat boyunca ayakla nasıl uğraşılır, nasıl tüm beden rahatlar hayretler içinde kalacaksınız ilk denemenizde.

12398939_1  Bir kadının ağzından; "Kadınlar İçin Tayland".. Haydi kadınlar Tayland'a 12398939 1

 5- Filler

Hayatınızda hiç file dokundunuz, ona yemek yedirdiniz, yıkadınız mı? Tayland’da Chiang Mai’deki Elephant Nature Park’ta böyle bir şansınız var. Hatta gönüllü olarak orada kalıp fillerin bakımında daha uzun süreli yardımcı olabilirsiniz.

Aman ha diyorum şu fillerin sırtında safariye katılanlardan olmayın. Fillerin sizi taşıyacak evcilliğe gelebilmeleri için çektikleri büyük işkenceleri şu yazımda anlatmıştım, isterseniz bir göz atın: Tayland ve Filler

filler9-768x576  Bir kadının ağzından; "Kadınlar İçin Tayland".. Haydi kadınlar Tayland'a filler9

6- Gönüllü Çalışmalar

Tayland’a uzun süreli gitmeyi planlıyorsanız workaway.info sitesinde bol bol sizi kabul edecek organizasyon  bulabilirsiniz. Yetimhanelerde çocuklara bakabilir, çocuklara İngilizce öğretebilir, çiftliklerde çalışabilir, yoga-masaj-retreat merkezlerinde , hostellerde , barlarda-cafelerde çalışabilirsiniz.

Tayland gönüllü çalışma seçenekleri bakımından bol alternatifli bir bölge.

volunteer-thailand  Bir kadının ağzından; "Kadınlar İçin Tayland".. Haydi kadınlar Tayland'a volunteer thailand

7- Yoga – Meditasyon- Masaj Kursları

Yoga Eğitmenliği Eğitimi almak istiyorsanız Tayland adalarında güzel seçenekler bulabilirsiniz. Tantra yoga üzerine eğitim almak isteyenler için de seçenekler var, en çok tercih edileni Koh Phangan’da  Agama Yoga.

Thai masajı, refleksoloji ve diğer masajlar ile ilgili eğitim almak istiyorsanız Bangkok, Chiang Mai… en çok tercih edilenler arasında.

Budizm’e ilgi duyuyorsanız manastırlarda bağış usulü ile kalabilir, meditasyon tekniklerini yaşayarak deneyimleyebilirsiniz.

thai-massage  Bir kadının ağzından; "Kadınlar İçin Tayland".. Haydi kadınlar Tayland'a thai massage

Bir sürü neden saydım size Tayland’a gitmek için. Ayrıca bunların hepsine ek olarak Türkiye’de arkadaşlarınız kışı yaşarken sizin adalardan yaz fotoğrafları paylaşmak ve tatlı bir nispet yapmak gibi bir şansınız da olacak unutmayın 🙂  İster romantik bir tatil, ister aksiyonlu bir tatil, ister vur patlasın çal oynasın, ister doğayla iç içe, ister huzurlu, sakin bir inziva… aradığınız bir çok seyahat alternatifini bulacağınız bir ülke Tayland.

Yılbaşına da az kaldı, Tayland’ın en güzel zamanları bu aralar. Bavulunuzu hazırlamaya başladıysanız şimdiden söyleyeyim: keyifli seyahatler 🙂

Burcu Tunca

Kaynak: http://gezginyogini.com/kadinlar-icin-tayland/