Biz milletiz, yedirmeyiz falan.

Çok değil, sadece 3 ay önce bu kahraman millet, köprünün gidiş yönünü kesip, geliş yönünü kesmeyi akıl edemeyen, Cuma akşamı 22:30′ da darbe yapmaya kalkışacak kadar salak adamların elinden memleket kurtarmıştı diye hatırlıyorum.

İman gücü ve dualar koca koca tankları durdurmuş, uçakları süpürge sopası ile vurmuştu. Bir kamyon adamla sokağa çıkan teyze kahraman oldu…

Sadece 3 ay önceydi.

Son 1 yılda teröre 1000 can verdi bu ülke.

Ve bugün 18 can daha gitti.

Şimdi;

Ya bu iman gücü ve dualar uzun menzilli olmadığı için Şemdinli’ye ulaşmadı, ya iman gücü ve dua kotamız vardı ve biz hepsini 15 Temmuz’da doldurduk ya da kahramanlık sadece İstanbul ve Ankara’da ne yapacağını bilemeyen erlere söküyor.

5 ton bomba patlattılar bugün. 5 ton! Manavda, kasapta satılmıyor bu bomba. Bu herifler nereden buldu, ne ara yaptı, ne ara kamyona yükledi, ne ara patlattı be?? Ha istihbataçım benim??

Bu şerefsiz PKK nasıl böyle elini kolunu sallayarak geziniyor bu ülkede, ha Başbakancım? 3 ay önce meydanlara çağırıp kahraman ilan ettiğiniz nefesi kuvvetli milletinizle Güneydoğu’da da bir demokrasi şöleni düzenlemek istemez misiniz acaba Başkomutanım?

Biz her gün patır patır ölmeye devam ediyoruz da, ondan şeettiydim…

Biz milletiz, ülkeyi darbeye ve teröre yedirmeyiz diyordunuz metrolarda, otobüslerde falan.

Bugün ateş düşen o 18 eve de ülkeyi nasıl teröre yedirmediğinizi açıklamanızı sabırsızlıkla bekliyorum beyler.

Emre Dölcel