Bu İki Malzemeyi Birleştirip Sinüziti Rahatlatın

Zencefil ve organik elma sirkesinin özellikleri kombine edildiğinde sinüziti çok kısa sürede tedavi edebiliriz. Elbette, bu tedaviyi uygularken istikrarlı olmak çok önemlidir. 

Sinüzit; kemiklerin içindeki hava dolu alanlardır. Bunlar burnun yanında ve kafatası içinde olurlar.  Mukus üreten hücrelerle biraradadırlar. Böylece nefes alırken bölge nemli tutulmuş olur.

Bakteriyel veya viral enfeksiyon geçirdiğinizde, bu yumuşak doku şişer ve sinüzit adı verilen durum oluşur.  Buna ek olarak, ciddi baş ağrıları ve burun ile yukarısından gelen derin bir baskı hissedilir.

Sonuç olarak, mukusun düzeni değişir ve hacmen artar. Bu durumda sarımsı veya yeşilimsi bir renk görebilirsiniz.

Soğuk algınlığı veya çevreden gelen polenlere verilen reaksiyonla gerçekleştiğinde sinüzit geçicidir. Ama bazı insanlar neredeyse 10 ila 12 hafta arası sürebilen kronik sinüzit çeker. 

Her iki durumda da, sinüzitin belirtilerini kontrol altına almak ve rahatlatmak için kullanabileceğiz bazı doğal tedaviler vardır.  Bugünün makalesinde sizlerle sadece bahsettiğimiz iki harika malzeme ile hazırlayabileceğiniz çok ilginç bir çözümden bahsedeceğiz.  Bunu öğrenmeye ve uygulamaya hazır mısınız?

Bu iki malzemeyi karıştırarak sinüziti rahatlatın

Bu sinüzit tedavisi zencefil kökü ve organik elma sirkesini karıştırarak uygulanır.

Her iki ürün de iltihap karşıtı ve antioksidan özellikleriyle bilinir. Bunlar bir çok durumda büyük destekçidir.

Sinüzite gelirsek, bu basit karışımla viral veya bakteriyel enfeksiyonlardan ve iltihaptan kaynaklı aşırı mukus üretimini kontrol altına alabilirsiniz.

kaynak: http://sagligabiradim.com/bu-iki-malzemeyi-birlestirip-sinuziti-rahatlatin/