Bu ‘Şeytan hep kızlara mı görünür?’

Özlem GÜRSES: Millet iradesi “Allah” deyip ötesini bıraktı

Başımıza gelmeyen kalmadı ! Önceki gün yine 4 saldırı, her gün şehit haberleri… Küçücük kızlar gelin olup doğum yaparken ölüp gidiyor bu ülkede. Sadece eylül ayında 35 kadın katledildi, 44 kadın cinsel şiddete maruz kaldı, 15 çocuk taciz edildi.

Cumhuriyet’in başardığı 3-5 iyi eğitim veren devlet okulumuz vardı, şimdi onları da yok etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Velilerin, öğrencilerin çırpınışlarını duyan yok.
Ortadoğu’ya fiilen girdik, halifelik hayalleri kuran bir zihniyetle nasıl ve ne zaman çıkarız, kimse bilmiyor.

Cumhurbaşkanı her ağzını açtığında idamdan söz ediyor, Konya’da yine “önüme gelsin ben onaylarım” dedi ! Laiklik uzunca bir zamandır tartışma konusu, toptan kaldırsak kimsenin umursayacağını sanmıyorum.  Erken seçimin geldiğinden neredeyse eminiz artık, Başkanlık da gelirse “zaten Başkan değil miydi ?” denir en fazla…  Dünya, son sürat, sadece bilginin, bilimin, teknolojinin, kültürün, sanatın, kısacası medeniyetin değerleri üzerinden yeniden şekillenirken, bizim işimiz gücümüz, FETÖ, hilafet, Osmanlı, savaş, idam, imam hatipler…

Üstüne bir de herkesi hizaya getirmek için sabah ve akşam uğraşan, ikiyüzlü, rezil bir “ahlakçılık” hamaseti… Tüm bu korkunç gündem ortasında “Allah De Ötesini Bırak” isimli kitabın “çoook meşhur” yazarı Uğur Koşar’ın haberlerini okuyunca “işte” dedim, “son 14 yılda yaşadıklarımızın özeti !”

Aylarca “çok satan” listesinde kalan bu kitabı Uğur Bey “internetten” topladığı yazılarla kaleme almış, zira kendisi ilkokul mezunu, bir din alimi filan değil… Üstelik Uğur Bey biraz “ünlü” olup parayı da bulunca ilk iş eşini aldatmış. Son gelişmelere göre eşi de onu !
Böyle uzayıp gidiyor hikaye…

Şu 14 yılda yaşadıklarımızı daha güzel özetleyemezdi hiçbir olay. Cehalet, yalancılık, ikiyüzlülük, herkesi hizaya getirmeye çalışan sahte bir ahlak, parayı bulunca da ilk iş cinselliğe akmak… “Allah” deyip ötesini bırakınca millet iradesi; vardığımız yer burası.
Bundan sonrasında ise Allah bile kurtaramaz bizi…

Bu “Şeytan” hep kızlara mı görünür?

Bu ülkede en çok kadınlar ve çocuklara “nasıl yaşamaları” gerektiği nutuk edilir. Hep erkekler bu “yanlış yoldaki”leri hizaya getirmeye çalışır.  Yine öyle olmuş.  Malum videonun sığlığı, komik bile olamayacak acıklı hali bir yana, benim ilgimi çeken “kızlara” yönelik hazırlanması.  Bu “Şeytan” hep kızlara mı görünür, onları mı baştan çıkarır, erkekler hep haklı ve ahlaklı mıdır?

Niye bu video erkek imam hatip öğrencilerine yönelik çekilmemiş? Bıkmadınız mı arkadaş kızları, kadınları sürekli bir “günaha çağrı” objesi, şeytanın ta kendisi olarak görmekten…
Arada bir de kendinize baksanız, adamlığınızı bir gözden geçirseniz, bunca kadın sokaklarda katledilmezdi belki…  BAK KIZIM  Bırak hayat bildiği gibi gelsin…

Özlem Gürses