“Cehalet mutluluktur”un kanıtı olan adam

ABD’de yaşayan Joe Chandler 8 Kasım’daki başkanlık seçiminin sonucunu öğrenmemek için özel önlemler geliştirdi.

Georgia eyaletine bağlı Brunswick’te ikamet eden Chandler yaklaşık 2 hafta önce ABD’de yapılan başkanlık seçimlerinin galibinin Donald Trump olduğunu bilmiyor. Chandler seçim sonuçlarını öğrenmemek için sokakta kulaklıkla geziyor ve boynunda “Kimin kazandığını bilmiyorum ve bilmek istemiyorum. Lütfen bana söylemeyin” yazan bir tabela taşıyor.

Sputnik’in aktardığı habere göre; hayatını takvim yaparak kazanan bir sanatçı olan Chandler’ın insanlarla temasının az olması da bu seçiminde zorlanmamasını sağlamış.

Chandler seçim sonucunu öğrenmemek için haber kaynaklarından uzak duruyor ayrıca cep telefonunu da kapalı tutuyor.

‘CAHİLLİK BALONUMUN İÇİNDE ÇOK HUZURLUYUM’

joel-chandler  “Cehalet mutluluktur”un kanıtı olan adam joel chandler

The Today Show’a Skype bağlantısıyla katılan Chandler “Sadece kendime 24 saatlik mutlu cahillik tanımak istemiştim” ifadelerini kullandı. Chandler Fox 5’e yaptığı açıklamada ise bu kararı neden verdiğini anlattı: “Bu siyasi gürültü patırtıdan, dijital medyadaki tüm bu kargaşadan uzaklaşarak kendimi bir fırtınanın merkezinde buldum. Cahillik balonumun içinde çok huzurluyum.

Bu sayede kendi yaratıcı işlerine daha fazla zaman ayırdığını söyleyen Chandler daha ne kadar seçim sonucunu öğrenmeye direneceğini ise bilmiyor. Hem Trump hem de Hillary Clinton’dan hoşlanmadığını söyleyen Chandler seçimlerde kime oy verdiğini ise açıklamadı.

Odatv.com