CHP konvoyuna saldırı sonrası bölgeden ilk görüntüler

Artvin’e giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyu çatışma ortasında kaldı. Olayda 1’i ağır 3 kişi yaralanırken Kılıçdaroğlu güvenli bölgeye taşındı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna, Artvin’in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı köyü yakınlarında ateş açıldı. Konvoyun önünde yer alan jandarma aracına yapıldığı belirtilen saldırı sonrası çatışma bir süre devam etti.

Jandarma ekipleri de bölgeye geldi. Bölgeye askeri helikopter istendi.

SALDIRI KONVOYA

Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin programını gerçekleştirmek için uçakla Kars’a geldi. Buradan karayoluyla Artvin’in Şavşat İlçesi’ne geçen Kılıçdaroğlu, ilçe merkezinde halka hitap etti. Artvin’e gitmek üzere yola çıkan CHP konvoyu, Ardanuç İlçesi yakınlarına geldiğinde saldırıya uğradı. Konvoyun önünde yer alan jandarma aracına açılan ateşe Kılıçdaroğlu’nun korumaları hemen harekete geçerek karşılık verdi.

Kılıçdaroğlu zırhlı araçla güvenli bölgeye alındı. CHP konvoyunda yer alan isimlerde yaralanan olmadı.

İçişleri bakanı Efkan Ala saldırıya dair yaptığı açıklamada 1’i ağır 3 kişinin yaralandığını belirtti. Ala, hedefin jandarma aracı olduğunu belirterek “saldırı ana muhalefet liderinin konvoyuna dönüktür diyebiliriz” dedi.

kilicdaroglu-nun-k  CHP konvoyuna saldırı sonrası bölgeden ilk görüntüler kilicdaroglu nun k 1

KILIÇDAROĞLU SALDIRI ANINI ANLATTI

Kılıçdaroğlu da saldırı anını ve sonrasını şu ifadelerle anlattı: “Şu anda benim açımdan bir sorun yok. Çatışma bölgesinden çıkardılar. Karayolları binasındayım. Herhangi bir sorun yok. Çatışmanın olduğu bir alanda galiba olumsuz tablo yaşadık. Güvenlik güçleri süratle önlemlerini aldılar, bizi o alandan çıkardılar. Benim açımdan kaygı yok. Umarım güvenlik güçleri açısından da bir sorun olmaz.”

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, olayla ilgili olarak Artvin Valisi Muhterem İnce’yi arayarak bilgi aldığı belirtildi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala da olayla ilgili bilgiler verdi. Ala, 1’i ağır 3 askerin yaralı olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu arayak geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kaynak: http://www.birgun.net/