Çocukların tarikat yurdunda öldüğü şehre 6 milyonluk lüks müftülük binası açtılar!

Dindar ve fakir ailelerin çocukları ABD’nin yeşil kuşak islam projesi için görevlendirdiği tarikatlerin köhne yurtlarında kaderlerine terk edilirken, NASA kadar bütçesi olan diyanet işleri, lüks müftülük binaları yapmaya devam ediyor.

Adana’da 10’u çocuk 12 kişinin hayatını kaybettiği tarikat yurdundaki yangının çıktığı gün, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez aynı kentte 6 milyon liralık müftülük binası açılışına katıldı.

YİNE ALLAH’IN ADINA KONUŞTU

Adana İl Müftülüğü’nün 6 milyon liralık yeni binası Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla açılırken, burada yaptığı konuşmada “Allah, yaptığı işi en güzel yapanı sever. Sizler de böyle güzel bir müesseseyi Adana’ya kazandırdınız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Diyanet teşkilatı bir kamu kurumudur ama aynı zamanda bir millet kurumudur. Her türlü hizmeti milletle birlikte yapan bir kurumdur” dedi.

ADANA’DAKİ FACİADA YARALANAN 12 ÖĞRENCİNİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Adana’daki Süleymancı tarikatı yurdunda 12 kişinin hayatını kaybettiği yangında çeşitli yerlerinden yaralanan 22 kişi, Adana merkez ve Kozan ilçesindeki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan 14 öğrencinin ismi şöyle:

Yasemin Kara (13), Hafize Sultan (12), Seda Topbaş (12), Şule Altun (11), Emine Pertlek (12) Nefize Sarıkaya (14), Elife Deniz, Sema Karataş, Gülcan Nagir Zeynel, Sena Özkan, Zeynep Serdedeniz, Ayşe Genç, Gülsün Çelik ve Veysel Dede.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bahsi geçen tarikatı korumak için, Adana’da özel bir öğrenci yurdundaki yangına ilişkin Aladağ İlçesi Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı getirilmesinin ve yapılan yayınların kaldırılmasının kararlaştırıldığını duyurdu.

kaynak: http://www.millibirlikhaber.com/cocuklarin-oldugu-gun-luks-muftuluk-actilar.html/