Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper

Kız babası olmak ayrıcalık olduğu kadar zordur derler. Peki ya 4 kız babası olmak? Nasıl oluyormuş diye merak edenleriniz varsa Simon Hooper’ın aşırı derecede tatlılık içeren ve bir o kadar da dramatik, yorucu hayatını görmenizi öneririz.

İçimizi ısıtan, bol kızlı, bol neşeli ailenin kahramanı, baba gibi baba Simon Hooper’ın Instagram hesabından paylaştığı fotoğraflar hayatının bir özeti gibi. Halden anlayanlar ve merak edenler böyle buyursunlar. 😍

1. Dünya kız çocukları gününden bir gün önce çekilen fotoğraf. “Sayıca mağlup olabilirim ama bunu kutluyorum. Çünkü benim kızlarım güçlü, bağımsız ve aklına koyduğunu yapabilen genç kadınlar olacaklar…”

1-dunya-kiz-c Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 1

“…Eşitlik için çabalıyoruz ve kadınları erkeklerle eşit görüyoruz (hatta ben üstün olduklarını düşünüyorum). Dünyada birçok yerde kız çocukları ikinci sınıf olarak görülüyor ve potansiyellerini göstermeleri için fırsat verilmiyor. Bu değişmek zorunda. Şimdi kızlarınızı öpün ve onları her gün yıldız gibi parlayabilmeleri için cesaretlendirin.”

2. “Sadece ben mi böyleyim yoksa tüm erkekler yatakta küçücük bir yerde uyumayı zamanla öğreniyorlar mı? Yatağın ne kadar büyük olduğunun veya kaç kişi yattığımızın önemi yok. Kendimi hep bu ufacık alanda buluyorum.”

2-mi-boyleyim Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 2

“Bu kadar sınırlı bir alanda uyumayı öğrendiğimden beri duvarda bile uyuyabileceğimden ve düşmeyeceğimden emin olmaya başladım.”

3. “Clemmie bana bu akşam dışarı çıkacağımızı söyledi ve bebek çantasını hazırlamamı istedi. Ben de güleceğini düşünerek bu fotoğrafı attım. Sonuç: gülmedi.” :/

3-rek-bu-fotograf Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 3 rek bu foto raf

4. “Bu fotoğraf, çocuk sayımız 2’den 4’e çıktıktan iki dakika sonra çekildi. Bir hemşireyle evli olup 4 kız babası olmak… Bazen ne kadar şanslı olduğumu unutuyorum.”

4-bazen-ne-ka Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 4

5. “Diş çıkarmak zorlu bir süreçtir ve kızlar bunu bildiğimizden emin olmak istiyorlar. Bir e-postayla da bildirebilirlerdi ama bağırmayı tercih ediyorlar. Çünkü büyümenin bu aşaması hiç hoşlarına gitmiyor. Alien’den bir sahne gibi. Tek fark, dişleri sizi ve mürettabatınızı öldürmüyor.”

5-dis-cikarmak-zorlu-bir-surectir Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 5

6. “Kızlar olimpiyatlara katılmak için benim üzerimde tırmanma pratiği yapıyorlar.”

6-olimpiyatlara-ka Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 6

7. “Kızları giydirme görevini bugün ben üstlendim. Hayal gücümü kullanarak “vaov” etkisi yaratacak bir kombin yapıyorum.”

7-ayal-gucumu-kullanarak-vaov-etkisi-yaratacak-bir-kombin-yapiyorum Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 7

8. “Kızlar için Norveç’te üretilen, el yapımı, toksik olmayan organik oyuncaklar alıyoruz. Ama bunlara tiksintiyle bakıyorlar. Daha çok cüzdanımı, telefonumu, anahtarlarımı hedef alıyorlar. Ve ben pes edip verene kadar ellerinden geleni yapıyorlar.”

8-ama-bunlara-ti Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 8

9. “Biri yardım çağırsın! Burda iki tane üçkağıtçı var. Kurbanlarını seviyormuş gibi yaparak gardını düşürüyorlar. Sonra da yüzünü parçalıyor, saçını çekiyor, ve süt ya da kek verene kadar bırakmıyorlar.”

9-usuruyor Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 9

10. “Bu ikisi bütün gün ayak bileklerimden hiç ayrılmadı. Onların eline basmamak için, sürekli yerdeki cam kırıklarına basmamaya çalışır gibi yürüdüm. Günün en iyi ebeveyni ödülü bana geliyor.”

10-surekli-yerdeki-c Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 10

11. “Modern teknoloji harikaları… Büyük kızıma iPad aldığımdan beri sürekli böyle mesajlar geliyor. Uzakta olduğumda iletişimde olmamız iyi tabii ki. Ama kızımın canı sıkıldıkça spam gibi mesajlar almaya başladım. Kaka emoji’si en sevdiği.”

11-surekli-boyle-me Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 11

12. “Banyo zamanı demek evin en küçük odasına hep beraber doluşmamız demek oluyor. Büyük kızlarım bu aktiviteyi tatil köyünün ucuz versiyonu olarak görüyorlar. Clemmie ve ben burada sadece cankurtaran rolündeyiz…”

12-yuk-kizlarim-b Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 12

13. “Bir pazartesi günü daha erzak alışverişindeyiz. Beni görenler tecrübeli bir baba olduğumu anlayıp reyonların yerlerini bana soruyorlar. Yürüyen bir bebek bilgileri ansiklopedisi gibiyim.”

13-ni-gorenler-tecru Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 13

14. “4 kız ve 1 yorgun baba, bir aksesuarcının önünden geçerse ne olabilir?”

14-1-yorgu Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 14

15. “Büyük kızlarım, küçük kardeşlerine odanın sadece 1 dakikada nasıl altının üstüne getirileceğini öğretiyorlar (çocuksanız sahip olmanız gereken önemli bir özellik). Bu durumla nasıl başa çıkılır ki? Şimdi bira zamanı…

15-imdi-bira-zamani Dört Kız Babası Olmanın Zorluklarını Müthiş Tatlı Fotoğraflarla Anlatan Simon Hooper 15

Kaynak: http://www.boredpanda.com/funny-parenting-reality-father-of-daughter-simon-hooper/?page_numb=2