Dünyanın En Zengin Aileleri ‘nin Çocuklarını Gönderdiği Okulun Şaşırtıcı Özellikleri

Resimde görmüş olduğunuz bu bir okul fakat öyle sıradan bir okul değil….

Bu okul Dünyanın en zengin aileleri nin ve E-Bay, Google, Apple, Yahoo ve H-Packard gibi teknoloji devlerinin çocuklarını okuttuğu “Waldorf School of the Peninsula” okulu.

Okulu ilginç kılan ve zenginlerin rağbet etmesine sebep olan tek bir özelliği var o da, “eski usul eğitim” yani bu okulda bilgisayar, laptop, yada tablet gibi hiçbir teknolojik alet bulunmuyor, akıllı tahtalar yerine eski kara tahtalar, tebeşirler,kağıt kalem gibi tamamen çocuğun tüm becerilerini ortaya koyacak eski malzemeler kullanılıyor.

Ayrıca örgü ve dikiş iğneleri ve bazen de çamurla aktivitelerin yapıldığı ve tamamen çocuğun el becerilerini geliştiren bir çok ders var. Bunun dışında bolca oyun odaklı öğrenme ve hikaye anlatma var.

waldorf  Dünyanın En Zengin Aileleri ‘nin Çocuklarını Gönderdiği Okulun Şaşırtıcı Özellikleri waldorf

Kısacası bu okuldaki bir çocuk yemek yapmaktan tutun, dikiş dikmek, bahçede çalışmak, heykel yapamaya kadar bir çok konuda eğitiliyor..

Bu eski usul eğitim çocuğun el becerisinden zeka gelişimine kadar her şekilde katkı sağlıyor…  Dünyanın en akıllı telefonlarını bilgisayarlarını üreten adamların, kendi çocuklarını teknolojiden uzak tutmalarının sebebini sanırım kolayca anlayabiliriz..

Vancouver Waldorf School  Dünyanın En Zengin Aileleri ‘nin Çocuklarını Gönderdiği Okulun Şaşırtıcı Özellikleri Waldorf9

Teknolojik her cihaz başta çocukları da zeka tembelliğine yol açıyor. teknolojiyle haşir neşir olan çocukların radyasyona maruz kalmalarının yanısıra, obeziteye yatkın olmaları ve daha saldırgan bir ruh hali içinde olmaları bir çok defa çocuklar üzerinde yapılan araştırmalarda dile getirilmişti…

waldorf-school-of-the-peninsula  Dünyanın En Zengin Aileleri ‘nin Çocuklarını Gönderdiği Okulun Şaşırtıcı Özellikleri Waldorf School of the Peninsula

Buna rağmen bir çok aile, çocuklarına daha iyi bir eğitim sağlamak için akıllı tahtalardan tutun her türlü teknolojik aletlerin olduğu okulları tercih etmeleri akıl işi değil. üstelik çoğu aile bununla övünüyor..

waldorf-school-of-the-peninsula-egitimteknolojinet-1  Dünyanın En Zengin Aileleri ‘nin Çocuklarını Gönderdiği Okulun Şaşırtıcı Özellikleri Waldorf School of the Peninsula egitimteknolojinet 1

Ailelerin bilinçsizliği çocuklarının geleceğini risk altına sokuyor maalesef..

Unutmayın ; çocuklarınızın klavyeyi iyi kullanması ya da mouse iyi hareket ettirmesi, onun zihnini harekete geçirecek, el becerilerini ortaya koyacak her türlü etkinlikten alıkoyarak, gün geçtikçe beden ve beyin tembeli olan biri haline getirir sadece…

kaynak: http://gayetciddiyim.com/