Emre Dölcel’den; “Size neden inanmıyorum”..

Birlik beraberlik diyorsunuz ya… Sizi her eleştireni vatan haini, darbeci, FETÖ cü ilan ediyorsunuz ya… Hani demokrasi diyorsunuz ya… Hani hakimiyet milletindir diyorsunuz ya…

İnanmıyorum size.

Çünkü;

Yıllarca Ergenekon’a, Balyoz’a savcılık ettiniz, uydurma senaryolarla kozmik odalara girdiniz, insanların kahırdan ölmelerine göz yumdunuz, sonra bir gün sadece özür dileyip geçiştirdiniz. Ölen öldüğü ile, yatan yattığı ile, bekleyen beklediği ile kaldı. O zamanlar “Türkiye bağırsaklarını temizliyor” dediniz. Yalan çıktı.

Çünkü;

Benim başörtülü bacıma saldırdılar, elimizde görüntüler var, bu Cuma yayınlıyoruz dediniz, yalan çıktı.

Çünkü;

Birlik beraberlik diyorsunuz, tüm Türkiye el ele diyorsunuz ama, Alevilerin hassasiyetini göz ardı edip köprüye Yavuz Sultan Selim adını koyuyorsunuz.

Çünkü;

Adalet diyorsunuz, hak hukuk diyorsunuz ama tek eylemi sizi eleştirmek olan insanları göz altına alıyorsunuz, tek eylemi yazmak olan gazetecileri içeri tıkıyorsunuz, tek eylemi sizinle aynı fikirde olmamak olan sanatçıları linç ediyorsunuz.

Çünkü;

Siz yaptığınız onca şeyden sonra, bu şerefsiz örgütü bu ülkenin başına musallat ettikten sonra “pardon” diyip sıyrılıyorsunuz ama binlerce insanı linç etmekte sakınca görmüyorsunuz.

Çünkü;

Ülkenin, Devlet’in adı Türkiye Cumhuriyeti olmasına rağmen, yaptığınız binaya “saray” diyor, her fırsatta Osmanlı’yı gözümüze sokuyorsunuz. 120 yıllık Gülhane’ye Padişah ismi takıyorsunuz. Bir Osmanlı özentisidir gidiyor. Sonra da yaşasın demokrasi diyorsunuz.

Çünkü;

Sizin gibi düşünenleri taraf ilan ederken, sizden farklı düşünen herkesi sırasıyla bertaraf ediyorsunuz.

Çünkü;

Bu ülkenin yönetim şekli Cumhuriyet iken, bu Cumhuriyet’in temeli Anayasa ile sağlamlaştırılmışken, siz o Anayasa’yı yok sayıyorsunuz.

Çünkü;

Kuvvetler ayrılığı en önemli Hukuk Devleti ilkesi iken, adli yılı Cumhurbaşkanı’nın makamında açtırıyor, yargıçlara kendinizi alkışlatıyor ve tarafsızlık ilkesini ayaklar altına alıyorsunuz.

Bu dünya Sultan Süleyman’a kalmamış, size de kalmayacak. İktidarınız elbet bir gün sona erecek.

İşte asıl o zaman korkun.

Çünkü;

O gün geldiğinde artık suçu üzerine atacağınız bir paralel yapı da olmayacak.

Emre Dölcel