Erkeklerin cinsel yaşamıyla ilgili şaşırtıcı gerçekler

Kadınlarda org*zmın birçok farklı çeşidi olduğunu, org*zm olma süresinin farklı dış etmenlerle bağlantılı olarak değişebileceğini, daha yoğun org*zm yaşamak için izlenmesi gereken pratik yolları sizlerle daha önce paylaşmıştık. Bu kez de sizlerden gelen istek üzerine, erkek cinselliği ve org*zmı ile ilgili ilginç ve bilgilendirici olacağını düşündüğümüz bir yazı hazırladık.

Erkek ve kadınlar arasındaki org*zma dayalı farklılıklar neler? Erkekler cinsellikte nelerden hoşlanır? Kadının ve erkeğin cinsellikten aldığı zevk aynı mıdır? Kadınlar org*zm olduklarında erkekler neler hisseder?

İşte erkeklerin cinsel yaşamıyla ilgili en merak edilen 10 şaşırtıcı gerçek:

Org*zm ve boşalma aynı anda mı olur?

Erkeklerin cinsel yaşamıyla ilgili şaşırtıcı gerçekler bo C5 9Falma

Birçoğumuz erkeklerin org*zma ulaştıklarında boşaldıklarını düşünüyor olabiliriz. Bu durum çoğu zaman geçerli olsa da, aslında erkekler org*zm oldukları anda ya da orga*ma ulaştıkları için boşalmazlar. Boşalma, org*zma ulaştıktan birkaç saniye sonra gerçekleşir. Bu nedenle boşalma problemi yaşayan erkekler de org*zmı yaşayabiliyor.

Boşalmanın kaçınılmazlığı

Bu terim, cinsel araştırmalar konusunda bilim dünyasında en ünlü araştırmacılardan olan Masters ve Johnson ikilisine ait. Araştırmacılar yaptıkları çalışmalar sonucunda birçok erkeğin cinsel organlarının uyarılması sonucunda org*zm yaşamasının kaçınılmaz olduğunu buldular. Araştırma sonuçlarına göre, erkeklerin %75’i iki dakika ya da daha az süre boyunca mastürbasyon yaptıklarında org*zma ulaşabiliyor.

Org*zm eşitsizliği

eşitsizlik  Erkeklerin cinsel yaşamıyla ilgili şaşırtıcı gerçekler e C5 9Fitsizlik

Masters ve Johnson’ın yaptıkları çalışmaların devamlılığı niteliğinde olan ve Chicago Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, erkeklerin %75’inin kısa bir uyarılmadan sonra org*zma ulaşabilmelerine karşın, kadınlarda bu oranın yalnızca %50’yle sınırlı kaldığı görülmüş.

Kısa org*zmlar

Erkeklerin org*zma erişme süreleri ne kadar çabuksa, org*zmda kalma süreleri de bir o kadar kısa. Bu nedenle erkeklerin birçoğu ilişki sırasında erken boşalmamayı tercih ediyor.

Çoklu org*zm

Çoklu org*zm genelde kadınlarla ilişkilendirilen bir durum olsa da, erkekler de ilişki sırasında birden fazla kez org*zm yaşayabiliyorlar. Kinsey Enstitüsü’nün yaptığı araştırmalara göre, erkeklerin % 15 – 20’si ilişki sırasında birden fazla org*zm yaşayabiliyor. Ancak erkeklerin birden fazla org*zm olabilmesi genelde kendiliğinden gerçekleşen değil, öğrenme gerektiren bir durum. Ayrıca org*zmın (yukarıda da belirttiğimiz gibi) boşalmayla karıştırılmaması gerekiyor. Erkeklerin birden fazla kez boşalmaması, bir kez boşaldıktan sonra bir daha org*zm olamadıkları anlamına gelmiyor. Çoklu org*zm becerilerinizi geliştirmek için tantrik cinsellik uygulamalarını inceleyebilirsiniz.

Bir dakikadan bir saate…

saat  Erkeklerin cinsel yaşamıyla ilgili şaşırtıcı gerçekler saat

Masters ve Johnson’a göre erkeklerin tepkisizlik dönemi (org*zm olduktan sonra tekrar org*zm olabilmek için gerekli olan dinlenme süresi) bir dakikadan bir saatte kadar uzanan bir aralıkta farklılıklar gösterebiliyor. Bu farklılık yaşa, fiziksel duruma ya da kişinin yaşam stiline göre değişiklik gösterebiliyor.

Erken boşalma

Erken, ne kadar erken; geç, ne kadar geç? Söz konusu cinsel mutluluk olduğunda, herkesin farklı tercihlerinin ve alışkanlıklarının olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle bir çift için ‘çok kısa’ olarak değerlendirebilecek bir cinsel ilişki, bir diğeri için yeterli bir zaman gibi görülebilir. Erken boşalma olarak tanımlanan durum aslında 2 dakika veya daha erken bir sürede ilişkinin sonlanması.

Erkeklerde ‘’G spot’’

Kadınlarda v*jinanın üst duvarında yer aldığı varsayılan ve org*zmı sağlayan G-spot benzeri bir nokta erkeklerde de var. Makalelerde ‘P-spot’ olarak adlandırılan bu nokta, erkeklerde anüsün içinde, küçük bir çıkıntı olarak bulunuyor. Bu bölgenin uyarılması, yoğun ve zevkli bir org*zm deneyimi sağlıyor.

Ortalama birleşme süresi

Cinsel birlikteliğinizin süresini uzatmak için ilginç şeyler denemenize gerek yok. Kinsey araştırmasına göre, çiftlerin çoğunluğu 7 dakikalık cinsel birlikteliği tatmin edici bulduklarını söylüyor.

Kaynak: http://www.uplifers.com/